HAMAS I ISLAMSKI DŽIHAD PONOVILI SVOJE USLOVE: Prekid rata i potpuno povlačenje Izraela
POKRETI Hamas i Islamski džihad saopštili su da stoje pri svojiim uslovima za prihvatanje bilo kakvog predloga za prekid vatre u Gazi.
Foto: Tanjug/AP
To uključuje prekid rata sa Izraelom i potpuno povlačenje Izraela.
Blinken pozvao regionalne lidere da utiču na Hamas da pristane na predlog o prekidu vatre
Američki državni sekretar Entoni Blinken izjavio je da u poseti Bliskom istoku kako bi pozvao lidere u regionu, da izvrše pritisak na Hamas da prihvati predlog o prekidu vatre u Gaza.
Blinken je rekao da je Hamas jedini koji nije prihvatio predlog trofaznog sporazuma, koji uključuje oslobađanje talaca i razgovore o okončanju borbi na šta je, rekao je, Izrael pristao.
Preporučujemo
"NIJE VREME ZA ODUSTAJANjE": Netanjahu pozvao Ganca da promeni odluku o ostavci
10. 06. 2024. u 08:44
HAOS U BRITANIJI ZBOG VENECUELE: Britanski premijer ne zna kako da reaguje
PREMIJER Velike Britanije Kir Starmer odbio je da osudi američku vojnu akciju u Venecueli, uprkos pozivima opozicije.
04. 01. 2026. u 13:38
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)