PUTIN OTKRIO: Zemlje BRIKS-a razrađuju svoju platnu infrastrukturu, nezavisnu od zapadne
07. 06. 2024. u 15:19
ZEMLjE BRIKS-a razrađuju svoju platnu infrastrukturu, nezavisnu od zapadne, rekao je Vladimir Putin, obraćajući se učesnicima Međunarodnog ekonomskog foruma u Sankt Peterburgu.
Povezane vesti
ALEKSANDAR VULIN U INTERVJUU ZA "NOVOSTI" Istok i BRIKS naš put ako hoćemo da ostanemo Srbi
RAZGOVOR sa osnivačem Pokreta socijalista Aleksandrom Vulinom objavljujemo baš 5. oktobra. Njegovi i politički protivnici aktuelne vlasti javno godinama žale što nije bilo takozvanog 6. oktobra i temeljne lustracije.
05. 10. 2025. u 13:00
Najnovije iz rubrike
IMA MRTVIH U NAPADU NA VORONJEŽ: Objavljeni snimci ukrajinskog drona kako se zakucava u zgradu (FOTO/VIDEO)
UKRAJINSKE snage su tokom noći izvele snažan napad dronovima na ruski grad Voronjež i tom prilikom jedna ženska osoba je poginula, a troje ih je povređeno.
11. 01. 2026. u 11:15
"MEĐUNARODNO PRAVO VAŽI ZA SVE, UKLJUČUJUĆI SAD" Nemački ministar: Isključivo je na Danskoj i Grenlandu da odluče o budućnosti Grenlanda
PRINCIPI međunarodnog prava važe za sve, uključujući i za Sjedinjene Američke Države, izjavio je danas nemački ministar finansija Lars Klingbajl, povodom pretnji američkog predsednika Donalda Trampa da će anektirati Grenland.
11. 01. 2026. u 11:09
"ZA OVAJ KRVAVI 'BAZAR' NEKO MORA DA ODGOVARA" Zelenski strahuje da će ga sačekati ista sudbina kao Madura: Soskin pojasnio i zbog čega
BIVŠI pomoćnik Leonida Kučme, Oleg Soskin predviđa potpuno uništenje energetske mreže Kijeva, Dnjepra, Krivoj Roga i Zaporožja tokom Zime, na svom Jutjub kanalu.
11. 01. 2026. u 10:53
MALO VEROVATNO DA SE PITANJE GRENLANDA REŠAVA NA BENIGNI NAČIN Puškov: EU traži da SAD poštuju međunarodno pravo, a kršili ga u Jugoslaviji
PREDSEDNIK ruskog Komiteta za informacionu politiku Aleksej Puškov izjavio je danas da evropske zemlje "jednoglasno pozivaju" predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa da se seti normi međunarodnog prava, zbog njegovih pretenzija na Grenland, a da su iste te norme "i sami kršili širom sveta - od Jugoslavije do Libije i Sirije".
11. 01. 2026. u 10:52
CURE IZRAELSKE TAJNE INFORMACIJE? Priveden šef Netanjahuovog kabineta zbog ometanja istrage
IZRAELSKA policija saopštila je danas da je privela visokog zvaničnika u kabinetu premijera te zemlje Benjamina Netanjahua, "zbog sumnje da je ometao istražne postupke".
11. 01. 2026. u 10:17
Komentari (0)