PRVI SNIMAK IZ RUSIJE: Ovde je udario HIMARS u Belgorodu (VIDEO)
NAKON što su ukrajinske vlasti saopštile da su juče uspešno pogodile ruski raketni sistem S-300, koristeći oružje koje je isporučio Zapad, na društvenim mrežama pojavio se prvi snimak.
Foto: Printskrin/ Jutjub/ Kanal13
Sistem se nalazio na ruskoj teritoriji, prenosi Si-En-En. Ukrajinske trupe su upotrebile rakete HIMARS.
Ukrajina je i ranije gađala mete na ruskoj teritoriji, ali je ovoga puta to učinila zapadnim oružjem, što bi moglo da izazove oštru reakciju ruskog predsednika Vladimira Putina, koji je prošle nedelje upozorio članice NATO-a da treba da budu „svesne sa čime se igraju“ kada govore o napadima na teritoriju Rusije.
Američki predsednik Džo Bajden dao je Ukrajini dozvolu da koristi američko oružje za napade na rusku teritoriju, pod uslovom da gađa samo ciljeve u blizini granice u blizini Harkova. Posle ove odluke, Ukrajina može da koristi rakete HIMARS, koje su joj isporučile SAD, za napade na ruske vojnike i komandne centre u Rusiji, ali joj i dalje nije dozvoljeno korišćenje američkih sistema velikog dometa.
Preporučujemo
"TO ĆE DOVESTI DO NUKLEARNOG ARMAGEDONA": Bugarski predsednik izrazio veliku zabrinutost
03. 06. 2024. u 22:27
NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja
MOJ tata se ljutio na mene, govorio je, ja sam odatle otišao, a ti se vraćaš, ali ja sam odlučila i na kraju je život tako sve uredio da na mestu u planinskom selu Vlase, gde je njegova majka Ljubica odgajala trojicu sinova i jednu kćer, to sada radim i ja - započinje svoju po mnogo čemu neobičnu priču tridesetšetogodišnja učiteljica Aleksandra Ljubić, književnica, slikarka, supruga, odbornica u skupštini grada i, kako kaže, najvažnije mama Darka (14), Đorđa (10), Veljka (8) i Marijane (7).
10. 01. 2026. u 15:08
FRANCUSKA PRETI IZLASKOM IZ NATO-a: Glasanje u parlamentu, bes prema Trampu zbog Venecuele, Izraela i Grenlanda
FRANCUSKA je zapalila političku fitilj-bombu u samim temeljima NATO-a, u trenutku kada se globalne tenzije ubrzano prelivaju sa periferije na samu strukturu zapadnog bezbednosnog sistema.
10. 01. 2026. u 06:30
SKRIVENA PRETNjA IZ VOJNE BAZE: Tajni grad veličine 100 Moskvi na Grenlandu - duboko ispod ledenog pokrivača
NAUČNICI upozoravaju na ozbiljan ekološki rizik od napuštene američke vojne baze Kamp Senčuri, poznate kao „grad pod ledom“, koju je slučajno ponovo otkrio NASA-in radar 2024. godine duboko ispod ledenog pokrivača Grenlanda.
10. 01. 2026. u 15:43
Komentari (0)