VLADIMIRU Zelenskom je mandat istekao 20. maja i od tog dana je prestao da bude legitimni predsednik Ukrajine.
Povezane vesti
ODLUKA IZ KIJEVA POTRESLA VRH VLASTI: Zelenski prelomio posle ključnog sastanka
VLADIMIR Zelenski je objavio da je sa ukrajinskim ministrom odbrane razgovarao o radu sistema protivvazdušne odbrane, navodi STRANA.ua.
17. 01. 2026. u 16:44
DOGOVOR POSTIGNUT: Evo šta će proizvoditi zajedno Ukrajina i Portugal, oglasio se Zelenski
DANAS su u Kijevu Ukrajina i Portugal potpisali izjavu o uspostavljanju partnerstva za proizvodnju pomorskih dronova.
20. 12. 2025. u 16:55
OČEKUJEMO OBJAŠNJENJA: Važan saveznik iz Evrope okreće leđa Kijevu?
POLjSKA strategija podrške Ukrajini ostaje nepromenjena, ali Varšava očekuje objašnjenja u vezi sa nedavnim slučajevima korupcije visokog profila u toj zemlji, a Ukrajina se ne može pridružiti Evropskoj uniji ako ne obezbedi transparentnost u borbi protiv korupcije, izjavio je danas poljski ministar odbrane Vladislav Kosiniak Kamiš.
28. 11. 2025. u 18:00
DOLAZI ZIMA, DUGA I HLADNA: Rusi rasturili gasnu infrastrukturu Ukrajine i neće stati
RUSKE snage su sistematski bombardovale termoelektrane na ugalj, skladišta gasa i trafostanice u nastojanju da "zamrznu" Ukrajinu ove zime, a svaki novi napad ometa napore Ukrajinaca da prebrode zimu sa dovoljno struje i grejanja.
29. 10. 2025. u 19:24
Najnovije iz rubrike
NOŽ U LEĐA TRAMPU Ključni saveznici na Bliskom istoku protiv intervencije: Uskraćuju vazdušni prostor Trampovoj „prelepoj armadi“
NAJBLIŽI saveznici Vašingtona u Zalivu – Saudijska Arabija i Ujedinjeni Arapski Emirati – rekli su da neće dozvoliti da se njihova teritorija ili vazdušni prostor koriste za vojnu akciju SAD protiv Irana.
29. 01. 2026. u 16:22
UBIO POLICAJCA: Turčin prešao u pravoslavlje i pobegao iz zatvora - sastao se i sa patrijarhom, i to je bio deo plana
ATAS je osuđen zbog toga što je 2015. vozio pod dejstvom alkohola i svojim autom usmrtio saobraćajnog policajca koji je pokušao da ga zaustavi, prenosi Libertatea.
29. 01. 2026. u 16:22
OPOZICIJA U ŠPANSKOM SENATU TRAŽILA SMENU MINISTRA SAOBRAĆAJA: Vlada povećala ulaganja u železničku mrežu nakon smrtonosnih nesreća
ŠPANSKI ministar saobraćaja Oskar Puente izjavio je danas da je vlada značajno povećala ulaganja u železničku mrežu nakon godina nedovoljnog investiranja, jer je vlast te zemlje bila suočena sa kritikama senatora zbog niza nedavnih železničkih nesreća, uključujući onu u kojoj je poginulo 45 ljudi, preneo je danas Rojters.
29. 01. 2026. u 16:19
POTRESNO Ispovest kamiondžije koji se sudario sa 7 navijača FK PAOK: "Prešao sam 1.000.000 km, u životu nisam video ništa slično"
JEDAN od očevidaca nesreće, a koji se nalazi dva vozila iza onog koji je prevozio navijače PAOK-a, vozač kombija je manevrisao i čekao pravi trenutak za preticanje.
29. 01. 2026. u 13:24 >> 16:16
KIJEV TVRDI Dva ruska lovca oborena kod Zmijskog ostrva: Patriot pogodio Su-30 i Su-34 u razmaku od nekoliko sati? (VIDEO)
PREMA tvrdnjama koje dolaze iz ukrajinskih izvora, Ruske Vazdušno-kosmičke snage su 28. januara 2026. godine u kratkom vremenskom razmaku izgubile dva borbena aviona iznad severozapadnog dela Crnog mora, u zoni Zmijskog ostrva.
29. 01. 2026. u 16:11
Komentari (0)