MAJKROSOFT: Ruski hakeri upali u osnovne softverske sisteme kompanije
HAKERI, koje podržava ruska država, upali su u osnovne softverske sisteme Majkrosofta, saopštila je danas kompanija.
Foto: Profimedia
Kompanija je navela da je napad otkrila u januaru i da su ruski hakeri napali korporativne naloge elektronske pošte usled čega su dobili pristup osnovnim softverskim sistemima Majkrosofta.
Bezbednosni tim kompanije otkrio je hakerski napad u januaru i identifikovao grupu Nobelijum kao odgovornu za napad, objavio je ABC njuz.
Majkrosoft je naveo da je poslednjih sedmica video dokaze da ruski hakeri koriste informacije iz korporativnog sistema elektronske pošte sa ciljem da dobiju neovlašćeni pristup.
Foto: Tanjug/AP
-Ovo je uključivalo pristup nekim od skladišta izvornog koda kompanije i internim sistemima, naveo je Majkrosoft.
Kompanija je saopštila da nije pronašla dokaze da su sistemi za klijente kompromitovani usled hakerskog napada.
-Kompanija još nije utvrdila da postoji razumna verovatnoća da će incident uticati na finansijsko stanje kompanije ili rezultate poslovanja, naveli su iz Majkrosofta.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSI UNIŠTILI PRVI ABRAMS: Američki tenk u plamenu
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"IMA ŽIVOTA I BEZ EU - ONA JE SAMO SENZACIJA" Milanović iznenadio izjavom: "Ona je fasada i nadogradnja, i to dok traje..."
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović primio je danas u Zagrebu makedonsku predsednicu Gordanu Siljanovsku Davkovu i poručio da proces pristupanja njene zemlje predugo traje, da ne može da daje savete, ali da ima života i bez Evropske unije (EU).
25. 03. 2026. u 10:29
Komentari (0)