NATO ŽELI SVETSKI RAT: Stoltenberg priprema javno mnjenje
IZJAVE generalnog sekretara NATO-a Jensa Stoltenberga o Rusiji i Kini govore o želji Alijanse da pokrene svetski rat, piše „Global tajms“.
Foto: EPA/Shutterstock/ilustracija
- To je javna priprema javnog mnjenja za eskalaciju sukoba u Ukrajini u svetski rat - navodi se u članku.
List piše da Stoltenberg više ne ograničava ukrajinsku krizu u okvirima Evrope, već ga razmatra kao globalni geopolitički sukob.
- Kada NATO počne da se širi u Aziji, to ne samo da može da pogorša globalne geopolitičke tenzije, već može da dovede i do eskalacije trke u naoružanju i regionalnih sukoba. Opasnost od rata neizbežno će se povećavati kako Alijansa bude napredovala i širila se - ističe se u članku.
Ranije je Stoltenberg u Sjedinjenim Američkim Državama nazvao Kinu najozbiljnijom pretnjom u dugoročnoj perspektivi, a njenog severnog suseda najvažnijom od svih.
(Sputnjik)
Preporučujemo
KLIČKO ODABRAO STRANU: Gradonačelnik Kijeva progovorio o sukobu Zelenskog i Zalužnog
05. 02. 2024. u 15:22
KIJEV PRED VOJNIM UDAROM? Mediji prenose - Nulandova požurila da to spreči
05. 02. 2024. u 09:40
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"IMA ŽIVOTA I BEZ EU - ONA JE SAMO SENZACIJA" Milanović iznenadio izjavom: "Ona je fasada i nadogradnja, i to dok traje..."
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović primio je danas u Zagrebu makedonsku predsednicu Gordanu Siljanovsku Davkovu i poručio da proces pristupanja njene zemlje predugo traje, da ne može da daje savete, ali da ima života i bez Evropske unije (EU).
25. 03. 2026. u 10:29
Komentari (0)