ZELENSKI POZVAO TRAMPA DA POSETI KIJEV: Ako pristane moraće da ispuni jedan veliki uslov
20. 01. 2024. u 08:28
UKRAJINSKI predsednik Vladimir Zelenski pozvao je bivšeg američkog predsednika Donalda Trampa da poseti Kijev, ali pod uslovom da Tramp može da zaustavi rat sa Rusijom u roku od 24 sata, kao što je svojevremeno obećao.
Koje uslove je Zelenski u stanju da daje međunarodnoj zajednici?
Povezane vesti
OGLASILI SE RUSI NAKON SASTANKA U MOSKVI: Evo šta je Putin dogovorio sa Vitkofom i Kušnerom
RUSKI, ukrajinski i američki pregovarači održaće svoje prve trilateralne razgovore u Abu Dabiju u petak, rekao je visoki pomoćnik Kremlja Jurij Ušakov nakon što se ruski predsednik Vladimir Putin sastao sa izaslanicima američkog predsednika Donalda Trampa u Moskvi.
23. 01. 2026. u 07:13
"DONALD JE U PRAVU" Kremlj se oglasio povodom Trampove izjave o Zelenskom
KREMLj se slaže sa izjavom predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa da ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski koči mirovni proces u Ukrajini, izjavio je danas portparol predsednika Rusije Dmitrij Peskov.
15. 01. 2026. u 16:44
TAJNI DOGOVOR IRANA I IZRAELA UZ POSREDOVANJE RUSIJE: Sve krenulo nakon Trampove poruke Putinu da se "prvo pozabavi Ukrajinom"
IZRAEL i Iran postigli tajni dogovor uz pomoć Rusije da ne započinju preventivne napade, Vašington post saznaje da se to desilo pred početak protesta u Iranu
15. 01. 2026. u 09:54
NAVROCKI PORUČIO TRAMPU DA MOSKVA NE POŠTUJE DOGOVORE: "Vladimiru Putinu ne može da se veruje"
POLjSKI predsednik Karol Navrocki poručio je predsedniku Sjedinjenih Američkih Država Donaldu Trampu da Rusija ne poštuje sporazume i da ruskom predsedniku Vladimiru Putinu ne može da se veruje, izjavio je šef Biroa za međunarodnu politiku pri Kancelariji poljskog predsednika Marćin Pšidač.
30. 12. 2025. u 12:35
„GLAVNI PROBLEM JE ZELENSKI“ Zapadni mediji: Politika "Da ali..." i postupci Kijeva glavni problem tokom mirovnih pregovora
ZAPADNI mediji su u svojim nedavnim izveštavanjima procenili postupke Vladimira Zelenskog.
15. 12. 2025. u 06:45
Najnovije iz rubrike
"MAĐARSKA NEĆE PODRŽATI UVOĐENJE NOVIH SANKCIJA RUSIJI" Sijarto: To je kao da neka figura od štapića pokušava da pokaže svoje bicepse
MINISTAR spoljnih poslova i trgovine Peter Sijarto izjavio je da će na dnevnom redu sastanka ministara spoljnih poslova Evropske unije u Briselu danas biti predlog za uvođenje novog paketa sankcija Rusiji, koji Mađarska neće podržati.
23. 02. 2026. u 13:23
KO JE UBIJENI NARKO BOS: Bivši policajac, deportovan iz SAD, vođa najjačeg kartela-Ameri davali milione za njega, nakon ubistva talas nasilja
NAJUTICAJNIJI meksički kriminalni bos nakon hapšenja El Čapa, uprkos nagradi od 15 miliona dolara koju su SAD ponudile za informacije koje bi dovele do njegovog hvatanja, godinama je, vešto uspevao da izbegne organe reda.
23. 02. 2026. u 13:05
MEDVEDEV OPLEO PO ZELENSKOM: Sudbine Musolinija i Hitlera ─ ilustrativan primer za aktuelne vlasti u Kijevu
Sudbine Benita Musolinija i Adolfa Hitlera predstavljaju odličan primer za aktuelne vlasti u Kijevu, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
23. 02. 2026. u 12:37
"POTPUNO VARVARSTVO RUSIJE POD VLADAVINOM PUTINA" Merc: Ukrajina ostvarila zapanjujuće teritorijalne dobitke u februaru
NEMAČKI kancelar Fridrih Merc izjavio je danas da su ukrajinske snage u februaru ostvarile "zapanjujuće teritorijalne dobitke".
23. 02. 2026. u 12:36
ZELENSKI DOŽIVEO TEŽAK UDARAC: Ukrajina nije dobila licencu za proizvodnju sistema "patriot"
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da je najnoviji zahtev njegove vlade zapadnim partnerima dozvola za proizvodnju američkog oružja, uključujući rakete sistema protivvazdušne odbrane "patriot", ali da do sada Ukrajina nije dobila licencu.
23. 02. 2026. u 11:51
Komentari (3)