RAZORAN NAPAD IZRAELSKE VOJSKE: Izveden udar na više od 100 ciljeva Hamasa za 24 sata
IZRAELSKA vojska je saopštila da je tokom proteklog dana izvela udare na više od 100 ciljeva palestinske militantne grupe Hamas u Pojasu Gaze.
Foto: Profimedia/Vikipedija
Na meti udara koje su izvele vazdušne, pomorske i kopnene snage bili su komandni centri Hamasa, lansirni položaji, skladišta oružja i druga infrastruktura palestinskih militanata, navedeno je u saopštenju izraelske vojske, prenosi Džeruzalem post.
Vojska dodaje da je u južnom delu Gaze, u oblasti Kan Junisa, pronašla nekoliko lansirnih mesta koja su korišćena za ispaljivanje projektila na Izrael.
Izraelska vojska takođe je saopštila da je dron kojim su upravljale izraelske snage "pratio terorističku ćeliju i da su, nakon proverene identifikacije ciljeva, snage dale instrukcije borbenom avionu izraelskog vazduhoplovstva da izvrši udar na zgradu u kojoj se ćelija skrivala" i da su, kako je navedeno, "teroristi ubijeni".
BONUS VIDEO: KRZNENI ČLAN RUSKE ARMIJE - Pas Žužik pomaže protivvazdušnoj jedinici ruske vojske
Preporučujemo
RAT U IZRAELU: Napadnut komandni centar Hezbolaha u Libanu; Galant - Ističe vreme za diplomatske napore za okončanje tenzija
05. 01. 2024. u 08:09 >> 00:21
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)