AMBICIOZNI PLANOVI: Lukašenko se oglasio o velikim ruskim i beloruskim projektima
UČINIĆEMO sve da avioni beloruske proizvodnje što pre polete, istakao je predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko.
Foto: Profimedia/Sergei GAPON
Lider je čestitao radnicima civilnog vazduhoplovstva njihov praznik, koji se u Belorusiji obeležava svake godine prve nedelje novembra i 90. godišnjicu civilnog vazduhoplovstva republike, preneo je zvanični sajt beloruskog predsednika.
- Uveren sam da će se i dalje činiti sve što je moguće da se ostvare ambiciozni planovi za razvoj civilnog vazduhoplovstva u republici - naveo je predsednik.
Lukašenko je krajem septembra saopštio da je s ruskim kolegom Vladimirom Putinom razgovarao o dva projekta saradnje – za proizvodnju aviona i izgradnju železničke pruge ka lukama lenjingradske oblasti.
(RT Balkan)
Preporučujemo
"PRODUBLjUJE SE STRATEŠKO PRIJATELjSTVO": Razgovarali Putin i Lukašenko
01. 11. 2023. u 13:11
"LjUDI, JEDNI UZ DRUGE, DO SMRTI UKOPANI..." Lukašenko - Pat pozicija na frontovima
29. 10. 2023. u 09:00
SNAŽNA PORUKA LUKAŠENKA I LAVROVA: Belorusija i Rusija čuvaju svet, tako će i ostati
26. 10. 2023. u 13:18
PAKAO U DUBAIJU! Iranci pogodili Burdž el Arab, simbol luksuza i jedan od najpoznatijih hotela na svetu (VIDEO)
IRANSKI dron pogodio je i hotel sa pet zvezdica Burdž el Arab u Dubaiju.
28. 02. 2026. u 23:12
EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Iran potvrdio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)
IZRAEL i SAD izvele su napad na Iran. U Teheranu su odjeknule detonacije, a kasnije su čule i u drugim mestima. Kako je rečeno, cilj napada je eliminisanje neposrednih pretnji koje dolaze od iranskog režima. Operacija bi, prema pisanju medija, mogla da traje nekoliko dana. U celoj zemlji proglašeno vanredno stanje. SAD su operaciju nazvale "Epski bes".
28. 02. 2026. u 10:41 >> 22:21
SMEH DO SUZA: Pitali Hrvate da li znaju srpske reči - "Nikada neću pogoditi!" (VIDEO)
"LEBLEBIJA bi mogla biti karoserija."
27. 02. 2026. u 21:41
Komentari (0)