IZRAEL DRONOM NAPAO HAMASOVO UPORIŠTE: Ubijeno desetine vojnika - Za jedan dan u pojasu Gaze izvedeno više od 600 napada
IZRAELSKE odbrambene snage (IDF) saopštile su danas da su kopnene operacije nastavljene na severu Pojasa Gaze i da je izraelska vojska tokom noći ubila desetine pripadnika Hamasa, preneo je "Tajms of Izrael".
Foto: Profimedia
IDF su navele da su kopnene snage "ubile teroriste koji su se zabarikidirali u zgradama u Pojasu Gaze i pokušali da napadnu izraelsku vojsku".
U jednom od okršaja, kopnene trupe su naložile vazdušnim snagama da izvrše napad dronom na Hamasovo uporište, i tada je ubijeno više od 20 militanata, saopštile su IDF.
Prilikom drugog okršaja, IDF ističe da je borbeni lovac napao pozicije za lansiranje protivtenkovskih navođenih raketa, kao i brojne Hamasove operativce koji su locirani u blizini univerziteta Al-Azhar u gradu Gaza.
Izraelska vojska saopštila je da je tokom prethodnog dana izvela napade na oko 600 Hamasovih meta u Pojasu Gaze, među kojima su skladišta oružja, municije, tajna skrovišta i uporišta.
BONUS VIDEO:
EKSPLOZIJE ODJEKUJU GAZOM: Zgrade se ruše kao kule od karata - Osveta Izraela je u toku
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)