"NEMA INDICIJA DA JE NAPADAČ BIO DEO TERORISTIČKE MREŽE": Premijer Belgije otkrio nove detalje istrage dan nakon stravičnog napada
BELGIJSKI premijer Aleksandar De Kru izjavio je danas da nema indicija da je muškarac koji je izvršio napad u ponedeljak uveče u Briselu bio deo šire terorističke mreže.
Foto: EPA
- Za sada ne vidimo nikakve indikacije da je napadač bio deo šire terorističke mreže. Sada sve ukazuje da je taj čovek delovao potpuno sam - rekao je premijer u intervjuu za VRT News.
On je naveo da je napadač, po nacionalnosti Tunišanin, poznat policiji, ali ne u vezi sa nasilnim ekstremizmom.
- Istraga će pokazati da li je ovo ispravna procena... Čovek je aktivno otišao da traži Šveđane u Briselu, a onda je počinio zastrašujući i sumanut čin. Poslednjih godina videli smo širom Evrope da, nažalost, niko nije imun na ovu vrstu dela vukova samotnjaka - dodao je De Kru.
Na pitanje zašto je napadač još bio u Belgiji uprkos tome što mu je naređeno da napusti zemlju nakon što mu je odbijen zahtev za azil, De Kru je rekao da će to pitanje biti razmotreno na današanjem sastanku Saveta za nacionalnu bezbednost.
On je najavio da će švedski premijer Ulf Kristeršon doći sutra u Brisel kako bi posetio mesto napada i odao počast nastradalima.
Poseta će pružiti priliku švedskom i belgijskom premijeru da „razmene informacije“, budući da je napadač boravio i u Švedskoj.
BONUS VIDEO: EKSPLOZIJE ODJEKUJU GAZOM - Zgrade se ruše kao kule od karata - Osveta Izraela je u toku
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
EPSKI DEBAKL! Arina Sabalenka izbačena sa Rolan Garosa
NAJBOLjA teniserka planete Arina Sabalenka neće se takmičiti u završnici Rolan Garosa.
03. 06. 2026. u 15:48
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)