ZAPLENA VIŠE OD DVE TONE KOKAINA "BALKANSKOG KARTELA": Španska policija uhapsila grupu

Новости онлајн

16. 09. 2023. u 19:34

AKCIJA je usledila posle istrage kojom je utvrđeno da "Balkanski kartel" namerava da španske luke koristi kao tranzitnu tačku za kokain iz Južne Amerike.

ЗАПЛЕНА ВИШЕ ОД ДВЕ ТОНЕ КОКАИНА БАЛКАНСКОГ КАРТЕЛА: Шпанска полиција ухапсила групу

Foto Shutterstock

Španska policija u saradnji sa američkom agencijom za borbu protiv narkotika, DEA, zaplenila je 2.300 kilograma kokaina, skrivenih u ribarskom brodu nedaleko od Viga, saopštila je španska policija. Uhapšeno je pet osoba, a droga, prema navodima policije, pripada "Balkanskom kartelu".

Policija je presrela ribarski brod oko 40 nautičkih milja od luke Vigo i na njemu uhapsila sva četiri člana posade, a nešto kasnije i još jednu osobu koja je pratila teret, saopštila je policija.

Peta osoba, koja je pratila teret je iz Viga pobegla u Madrid, ali je uhapšena u jednom od hotela u prestonici.

Gotovo istovremeno, policija je upala i u dva stana u Korunji, gde je zaplenila luksuzni automobil i oko 200.000 evra.

Akcija je usledila posle istrage kojom je utvrđeno da "Balkanski kartel" namerava da španske luke koristi kao tranzitnu tačku za kok

Kao deo plana, španska policija je navela i da su šverceri drogu do blizine španske obale dopremali u brodovima za prevoz kontejneraa, nakom čega je pretovarivana u manja plovila.

Akcija španske policije izvedena je 11. septembra.

(Telegraf)

BONUS VIDEO: PRINUDNO SLETANjE AVIONA NA NjIVU: Svi putnici su preživeli

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

ŽESTOKO SE UVREDILA: Đorđe David četiri meseca nije pričao sa Snežanom Đurišić - roker otkrio detalje