NATO METODE NE USPEVAJU U BORBI PROTIV RUSKE VOJSKE: Ruski pukovnik otkrio zašto VSU trpi velike gubitke
ZEMLjE NATO-a su navikle da se bore sa neopremljenim vojskama, zato im u borbi sa ruskom vojskom metode ne uspevaju, a ukrajinske trupe trpe velike gubitke, rekao je za "RIA Novosti" heroj Rusije, pukovnik Rustam Sajfulin, zamenik načelnika Tjumenske Više vojne inženjerske komandne škole.
Foto: Profimedia/Ilustracija
Deo ukrajinske vojske su obučavali NATO instruktori u čijem iskustvu su borbe sa znatno slabijim vojskama, pojasnio je. Zbog moći i karaktera ruske vojske svi njihovi principi i metode propadaju, što se vidi na frontu, dodao je Sajfulin.
- NATO udžbenici postaju beskorisni kada rade ruska artiljerija i avijacija, kada je veliki deo teritorije miniran a oklopna vozila su krajnje ozbiljna - naglasio je.
Sve ovo vodi ka ogromnim gubicima koje snosi najpre ukrajinska vojska, a onda i isporučeno oružje i vojna oprema sa Zapada, objasnio je.
Pukovnik Sajfulin je zadobio dve rane tokom Specijalne vojne operacije, kada je komandovao 40. inženjersko-saperskim pukom 41. kombinovane armije. Za hrabrost i herojstvo u izvršavanju borbenih zadataka odlikovan je zvanjem heroja Rusije.
Konkretno, u jednoj od borbi nastavio je da komanduje snagama koje su mu poverene uprkos teškim povredama i, uprkos neprijateljskoj vatri, uspeo je da obavi borbeni zadatak i pređe preko najveće reke u istočnoj Ukrajini, Severski Donjec.
(RT Balkan)
Preporučujemo
STRAH PRVE DAME UKRAJINE: Supruga Vladimira Zelenskog otkrila čega se plaši (VIDEO)
05. 09. 2023. u 18:43
"RUSI, IDITE KUĆI!" Jeziva politička poruka sa trga u Budimpešti, Mađar već počeo da radi po nalogu Brisela (VIDEO)
VELIKI politički zaokret u Mađarskoj najavio je lider opozicione Tise Petar Mađar, koji je posle izborne pobede poručio da zemlju čeka obnova punog učešća u Evropskoj uniji i NATO, miran prenos vlasti i ozbiljno preuređenje državnog vrha.
13. 04. 2026. u 07:27
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Tragač iz "potere" se srušio na pod usred emisije: Nastao muk u studiju, vidite reakciju Memedovića (VIDEO)
VODITELj je postavio takmičaru pitanje nakon kojeg je u studiju usledila neočekivano zabavna i zanimljiva situacija.
14. 04. 2026. u 08:09
Komentari (0)