NATO ČLANICA DEMANTUJE KIJEV: Nijedan ruski dron nije pao na teritoriju Rumunije
RUSKI dronovi koji su tokom vikenda korišćeni za gađanje ciljeva u Ukrajini nisu predstavljali nikakvu vojnu pretnju za teritoriju Rumunije, saopštilo je u ponedeljak Ministarstvo odbrane te zemlje.
Foto Printskrin Jutjub Salute Russia
-Tokom masovnog napada Rusije na područje luke Izmail, ruski „šahedi“ su večeras pali i detonirali na teritoriju Rumunije, napisao je Nikolenko, pozivajući se na izvore u ukrajinskoj graničnoj straži.
Nikolenko je dao neproverenu sliku koja navodno opisuje događaj i rekao da je navodni incident dokazao da „ruski raketni teror” preti ne samo Ukrajini, već i susednim državama članicama NATO. Da bi se tome suprotstavio, on je insistirao da zapadni pristalice Kijeva treba da obezbede Ukrajini dodatne moderne protivraketne i protivvazdušne odbrambene sisteme, kao i avijaciju.
Rumunsko Ministarstvo odbrane je, međutim, saopštilo da „odlučno poriče informacije koje kruže u javnom prostoru u vezi sa takozvanom situacijom [koja] se dogodila u noći između 3. i 4. septembra, kada bi ruski dronovi pali na nacionalnu teritoriju Rumunije.”
Iako je ministarstvo saopštilo da osuđuje napade na Ukrajinu, istaklo je da „ni u jednom trenutku sredstva za napad koje koristi Ruska Federacija nisu predstavljala direktnu vojnu pretnju našoj nacionalnoj teritoriji ili teritorijalnim vodama Rumunije“.
U međuvremenu, rusko ministarstvo odbrane izvestilo je u nedelju da su njegove snage uspešno izvele napad dronom na skladište nafte i objekte koji se koriste za punjenje ukrajinskih vojnih vozila gorivom u luci Reni, na levoj obali reke Dunav.
-Cilj udara je postignut. Svi naznačeni ciljevi su pogođeni, navodi se u saopštenju ministarstva, uz napomenu da je ruska vojska takođe uništila dva ukrajinska skladišta municije i jedan komandni centar za bespilotne letelice u jugoistočnom regionu Dnjepropetrovska i delu Hersonske oblasti pod kontrolom Kijeva.
BONUS VIDEO - U STROJU NAJBOLjIH: "Novosti" na obuci novih pripadnika 72. brigade za specijalne operacije
Preporučujemo
UKRAJINA SMATRA DA IMA NEOBORIVE DOKAZE Kuleba: "Ruski dronovi su pogodili Rumuniju"
04. 09. 2023. u 16:11
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (1)