NEKOLIKO TRAGEDIJA U SAMO PAR DANA: Poginulo šestoro planinara na području Alpa
ŠESTORO alpinista izgubilo je život u nesrećama koje su se u razmaku od nekoliko dana dogodile u švajcarskim Alpima, saopštila je danas policija.
Foto: Piksabej
Dvoje alpinista, 37-godišnji muškarac i 33-godišnjakinja iz Ciriha, poginuli su u utorak dok su pokušavali da se popnu na Lagenhorn, iznad skijališta Sas-Fe, u kantonu Vale, izvestili su lokalni mediji.
Policija kantona Vale saopštila je i da je 19-godišnji stanovnik Berna pao i poginuo u ponedeljak dok je silazio s planine Stokhorn, koja je deo skijališta Cermata.
Ranije je policija Valea izvestila da su istog dana smrtno stradala još dvojica alpinista - 26-godišnji Francuz i 36-godišnji Holanđanin. Oni su poginuli u odronu kamenja tokom uspona na švajcarskom delu Mon Blana.
Dvadesetdvogodišnji holandski alpinista koji je tada povređen, još je u kritičnom stanju, rečeno je iz policije za novinsku agenciju ATS-Kiston.
U alpinističkoj nesreći život je izgubio i 47-godišnji nemačko-ukrajinski državljanin dok je pokušavao da se popne na Vajshorn, drugi najviši vrh u Švajcarskoj.
On je pao je s visine od 600 metara, saopštila je policija.
BONUS VIDEO: ZALEPILI SE NA AERODROMSKU PISTU: Klimatski aktivisti protestovali u Hamburgu
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DRAMA NA NEBU: Ruski avioni izbacili uređaje blizu britanskog nosača aviona, hitno dignuti F-35
VELIKA Britanija presrela je dva ruska aviona nakon što je premestila nosač aviona ka Arktičkom krugu radi podrške misijama NATO.
06. 07. 2026. u 09:38
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)