NATO BEZ SAGLASNOSTI: Nema konsenzusa o prijemu Ukrajine u članstvo
ZEMLjE-članice NATO nisu postigle kompromis o pitanju pridruživanja Ukrajine Alijansi, izjavio je zamenik generalnog sekretara organizacije Mirča Džoana.
Foto: AP
-Sada nema konsenzusa unutar NATO na temu prijema Ukrajine, rekao je Džoana u intervjuu za Ju-tjub kanala DiSi Njuz.
Prema njegovim rečima, dok traje specijalna operacija ruske vojske ovo pitanje treba se odloži.
Džoana je rekao da se unutar Alijanse vode intenzivne diskusije po ovom pitanju, kao i da će tokom samita u Viljnusu ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski biti za istim stolom sa liderima država-članica.
-Sada je jasno da je Ukrajina bliže NATO, zapadnim demokratijama nego ikada. U Viljnusu će biti održan samit NATO i, ako sve bude išlo kako treba, sasvim je moguće da će za istim stolom sa liderima sedeti i Zelenski. To je simbolički gest. I da, nastavićemo da pružamo podršku Ukrajini, rekao je Džoana.
Ranije je ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski izjavio da Ukrajina računa na to da će dobiti bezbednosne garancije na NATO samitu u Viljnusu i jasan poziv za članstvo u Alijansu. Istakao je da su ukrajinski vojnici razočarani time što Ukrajina do sada nije dobila jasnu potvrdu o članstvu u EU i NATO.
Samit NATO se održava 11. i 12. jula.
sputnikportal.rs
BONUS VIDEO - OBUKA NA "TERMINATORIMA": Vežba mobilisanih rezervista i dobrovoljaca u Donjecku
Preporučujemo
ZAPADNE OBAVEŠTAJNE SLUŽBE: Rusija uskoro završava faznu isporuku dronova, hrane Iranu
27. 03. 2026. u 19:45
VOJSKA SAD OBJAVILA BROJ ŽRTAVA: Evo koliko je poginulih i ranjenih američkih vojnika
27. 03. 2026. u 19:26
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (1)