ZVANIČNIK NATO: Rusija izgubila 5 puta više vojnika u borbi za Bahmut od Ukrajine
OBAVEŠTAJNA služba NATO procenjuje da je na svakog ubijenog ukrajinskog vojnika u odbrani Bahmuta, grada na istoku Ukrajine, Rusija izgubila najmanje pet, rekao je danas vojni zvaničnik Severnoatlanske alijanse za Si-En-En.
Foto AP
On je ukazao da je odnos pet prema jedan baziran na proceni obaveštajne službe.
Zvaničnik je govorio za Si-En-En pod uslovom da ostane anoniman, jer mu nije dozvoljeno da priča o obaveštajnim podacima.
On je dodao da je, uprkos takvom odnosu izgubljenih vojnika, Ukrajina pretrpela značajne gubitke u odbrani grada.
Ukrajinski zvaničnici su nekoliko puta rekli da su naneli teške gubitke Rusiji koja pokušava da zauzme Bahmut.
Američki Institut za proučavanje rata saopštio je da su ruski napori da se osvoji Bahmut značajno pogoršali sposobnost Moskve za dodatne ofanzive.
-Ruska vojska će se verovatno mučiti da održi neku naknadnu ofanzivnu operaciju narednih meseci, što će Ukrajini dati šansu da preuzme inicijativu u ratu, navodi se u saopštenju Instituta.
BONUS VIDEO - PODRŠKA OD TERMINATORA: Snimci ruskih oklopnih vozila tokom borbe u Ukrajini
Preporučujemo
UKRAJINA IMA 200.000 VOJNIKA OKO BAHMUTA: Prigožin - VSU stvara grupe za deblokadu grada
06. 03. 2023. u 20:00
AMERIČKI PUKOVNIK: Ukrajina je već "mrtva", Rusija će se boriti do kraja
06. 03. 2023. u 20:48
KAKO JE LjUBA PREŽIVEO STRELjANjE U KRAGUJEVCU Cvetković ispričao dirljivu priču: "Nemac je zasuzio"
06. 03. 2023. u 14:42 >> 21:27
PRAVA LEPOTICA: Ovo je ćerka Dejana Lutkića - bavi se modelingom (FOTO)
06. 03. 2023. u 17:25 >> 21:00
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (12)