"DRAGI VOLODIMIRE, ZA VAŠU HRABROST" Makron odlikovao Zelenskog Ordenom Legije časti
PREDSEDNIK Emanuel Makron dodelio je Orden Legije časti predsedniku Ukrajine Volodimiru Zelenskom tokom posete ukrajinskog lidera Parizu.
Foto: Tanjug/Ludovic Marin, Pool via AP
U saopštenju Jelisejske palate navodi se da je to najviša nagrada koju francuski predsednik može da dodeli svom kolegi.
- Salutiram Ukrajini i njenom narodu. Salutiram i vama, dragi Volodimire, za vašu hrabrost i posvećenost - napisao je Makron na društvenim mrežama.
Na snimku koji je objavila Jelisejska palata vidi se kako Makron predaje orden Zelenskom, obučen u svoju vojnu odeću. Njih dvojica su se srdačno zagrlili i držali za ruke dok je Zelenski odgovarao Makronu.
- Rekao sam predsedniku da mislim da je to previše za mene, i zato ovo odlikovanje vidim kao odlikovanje za sve naše ljude, Ukrajince, za naše društvo. I velika je čast što sam ovde - izjavio je Zelenski.
BONUS VIDEO: ZELENSKI SE OGLASIO U NOĆ - Preduzeli smo neke korake, garantujemo duhovnu nezavisnost našeg naroda
(Srna)
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (9)