"POMOĆ KIJEVU NE UGROŽAVA RUSIJU" Bela kuća: Uzimamo u obzir "crvene linije" Moskve
SJEDINjENE Države ne zanemaruju upozorenja Moskve o nedopustivost prelaska „crvenih linija“, rekao je koordinator strateških komunikacija Saveta za nacionalnu bezbednost Bele kuće Džon Kirbi. On, međutim, tvrdi da pomoć koja se daje Kijevu ne ugrožava Rusiju.
Foto AP
- Mi se ne odnosimo prema tome što oni govore sa omalovažavanjem. Ali, kažemo ovo: tenkovi treba da pomognu Ukrajini da se efikasno bori na otvorenom prostoru, da zaštiti suverenitet i teritorije i da vrati teritorije - rekao je Kirbi novinarima na pitanje da prokomentariše upozorenje Moskve da se ne prelaze „crvene linije“.
On je ponovio tezu predsednika Amerike Džozefa Bajdena da tenkovi koje će Amerika isporučiti Kijevu ne predstavljaju pretnju po Rusiju.
- Da li su oni pretnja po ruske vojnike, o tome bismo mogli da diskutujemo da li je tako.. Ali ruskim vojnicima u Ukrajini, a ne u Rusiji - da -rekao je on.
Kirbi je rekao i da SAD ne vide da postoji opasnost po države NATO sa strane Rusije.
- Ne vidimo nikakve naznake toga da predsednik Rusije Vladimir Putin planira udare na teritoriji NATO - rekao je on.
Na pitanje o mogućoj isporuci lovaca četvrte generacije Kijevu, Kirbi je dodao da Vašington stalno sa Ukrajinom razmatra isporuke naoružanja i potrebe Ukrajine.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO:
ZA JAČU KONTROLU RUSIJE: Novi NATO "avaksi" sleteli na aerodom u Rumuniji
Preporučujemo
BRISEL I NATO SE OVOME NISU NADALI Ruska odluka drma Evropu: Brigada marinaca posataje divizija na vratima EU (VIDEO)
VOJNO-politička situacija između Rusije i evropskih država ulazi u fazu opasne eskalacije. Moskva je iznenada donela odluku da postojeću 336. gardijsku brigadu mornaričke pešadije, stacioniranu u Kalinjingradskoj oblasti, reorganizuje i podigne na nivo divizije.
30. 12. 2025. u 20:45
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
UMRO NAJTEŽI ČOVEK NA SVETU: Sa 600 kilograma ušao u istoriju - borio se da smrša, ali bolest je presudila
DRŽAO je Ginisov rekord za najtežeg čoveka na planeti...
30. 12. 2025. u 18:15
Komentari (1)