DOGOVOR NEMAČKE I POLJSKE: Sistem "Patriot" raspoređuje se kod granice sa Ukrajinom

V.N.

07. 12. 2022. u 15:19

NEMAČKA i Poljska su postigle dogovor o raspoređivanju PVO sistema "Patriot" na poljskoj teritoriji u blizini granice sa Ukrajinom, saopštila je vlada u Berlinu.

ДОГОВОР НЕМАЧКЕ И ПОЉСКЕ: Систем Патриот распоређује се код границе са Украјином

Foto Tanjug/AP

Poljski ministar odbrane Mariuš Blaščak rekao je juče da je Berlin odustao od isporuka Ukrajini PVO sistema "Patriot" i da će oni biti raspoređeni u Poljskoj.

 - Posle razgovora sa nemačkim ministrom odbrane, bio sam razočaran odlukom da će odustati od podrške Ukrajini. Raspoređivanje 'Patriota' u zapadnoj Ukrajini povećalo bi bezbednost Poljaka i Ukrajinaca - napisao je Blaščak na Tviteru.

 - Počinjemo da se dogovaramo o isporuci sistema Poljskoj i njihovom povezivanju sa našom komandom - dodao je on.
(Sputnjik)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

POSLE NEKOG VREMENA: Nebojša Pajkić u javnosti- evo kako danas izgleda (FOTO)