NATO NA OPREZU: Stoltenberg progovorio o upotrebi nuklearnog oružja od strane Alijanse
GENERALNI sekretar NATO-a Jens Stoltenberg govorio je o mogućnosti upotrebe nuklearnog oružja od strane zločinačke NATO alijanse.
Foto: EPA/Shutterstock/ilustracija
On je o tome govorio na konferenciji za novinare nakon dvodnevnog sastanka ministara odbrane zemalja Alijanse u Briselu.
- Okolnosti pod kojima će NATO biti primoran da pribegne nuklearnom oružju su izuzetno daleke... NATO će ostati na oprezu i pažljivo pratiti nove ruske nuklearne vežbe - rekao je on, a prenosi TASS.
Iz Kremlja je juče saopšteno da je retorika zapadnih lidera o potencijalnoj upotrebi nuklearnog oružja "štetna i provokativna".
- Žao nam je što zapadni lideri svakog dana koriste nuklearnu retoriku - izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
BONUS VIDEO: UKRAJINA - Snimci posle raketnog napada na Kijev
Preporučujemo
ŠARAPOVA POKAZALA SINA: Neodoljiva slika malog Teodora raznežila je pratioce (FOTO)
12. 10. 2022. u 16:38 >> 20:26
Majku Novaka Đokovića svi znamo kao Dijanu, a da li znate koje je njeno KRŠTENO IME?
12. 10. 2022. u 13:12 >> 13:12
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)