TRAŽE RATNE REPARACIJE OD RUSIJE: Šef poljske vladajuće stranke Jaroslav Kačinjski smatra da je to nerealno očekivati
ŠEF poljske vladajuće stranke Pravo i pravda (PiS) Jaroslav Kačinjski priznao je nerealnost primanja reparacija od Rusije.
Foto: Shutterstock
Istovremeno, poljski političari su više puta izjavljivali da se nadaju da će dobiti reparacije ne samo od Nemačke, već i od Rusije. Kačinjski je pre nekoliko godina izneo mišljenje da je Moskva, kao i Berlin, dužna da isplati odštetu Varšavi za štetu u Drugom svetskom ratu. Podržali su ga mnogi poljski političari. Tako je zamenik ministra spoljnih poslova Pavel Jablonski najavio „bezuslovno“ pravo Varšave na reparacije od Rusije.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
PUTIN I ŠOLC: Razgovori o problemima sa isporukom gasa I NE Zaporožje
13. 09. 2022. u 21:11
JUTROS TRESLO U BEOGRADU: Samo jedan grad u Srbiji nikad nije pogodio zemljotres
13. 09. 2022. u 13:05
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SVE KLjUČA OKO FOKLANDSKIH OSTRVA: Argentinski predsednik poslao poruku koja će razbesneti Britance
PREDSEDNIK Argentine Havijer Milej izjavio je da je njegova vlada "svakim danom sve bliže" povratku suvereniteta nad Foklandskim ostrvima, produbljujući diplomatski spor izazvan politički obojenim slavljem reprezentacije Argentine nakon pobede nad Engleskom na Svetskom prvenstvu ranije ove sedmice, piše briselski portal Politiko.
17. 07. 2026. u 14:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
Grom udario direktno u stado ovaca, ubio 97 sa crnim nosem - ne pamte smrtonosniji udar u istoriji
IZGUBILI godine mukotrpnog rada i tradicije.
18. 07. 2026. u 18:35
Komentari (0)