POGLEDAJTE – VOJSKA DNR UNIŠTAVA UKRAJINSKU ARTILJERIJU: Dejstvo ruskih artiljerijskih jedinica na frontu (VIDEO)
RUSIJA je 24. februara započela vojnu operaciju u Ukrajini. Predsednik Vladimir Putin nazvao je njen cilj „zaštitom ljudi koji su već osam godina bili izloženi maltretiranju i genocidu od strane režima u Kijevu“.
Foto printskrin YouTube tvzvezda.ru
Ministarstvo odbrane objavilo je snimke protivartiljerijske borbe ruske vojske u DNR.
Tokom dejstva ruske vojske uništen je vod ukrajinskih sistema „Uragan“ u rejonu Konstantinovke, a kod Deržinska sistemi „Grad“.
Pored toga, dva voda haubica „Giacint-B“ kalibra 152 mm pogođena su na položajima u blizini sela Njujork (Novgorodskoje).
Kako je saopštilo Ministarstvo odbrane Rusije, Oružane snage napadaju samo vojnu infrastrukturu i ukrajinske trupe i od 25. marta su završile glavne zadatke prve etape – značajno su smanjile borbeni potencijal Ukrajine.
Glavni cilj je oslobođenje Donbasa.
rs.sputniknews.com
BONUS VIDEO - POGLEDAJTE SNIMAK RUSKOG NAPADA NA STRANE "LEGIONARE": Iskander sravnio sa zemljom kasarnu
Preporučujemo
RAT U UKRAJINI: Odbijen napad na aerodrom kod Donjecka; Ministar odbrane Reznikov - Imamo ogromne gubitke (FOTO/VIDEO)
10. 07. 2022. u 07:21 >> 22:53
(MAPA) POSLEDNjI IZVEŠTAJ SA FRONTA: Žestoke borbe za Slavjansk, Kijev šalje sve što ima da popuni rupe na frontu
10. 07. 2022. u 01:54 >> 02:19
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
MAĐAR IZAŠAO NA BALKON DA POZDRAVI NAROD: Doživeo veliki šok i neprijatnost (VIDEO)
AKTUELNI premijer Mađarske Peter Mađar, doživeo je veliku neprijatnost prilikom obraćanja građanstvu.
07. 06. 2026. u 12:19
"AKO KORISTIŠ MEGAFON, ONDA TO NEMOJ NAZIVATI PISMOM" Peskov oštro o Zelenskom: Da je zaista želeo da ga preda Putinu, mogao je to da učini
DA je Vladimir Zelenski zaista želeo da preda pismo ruskom predsedniku Vladimiru Putinu, mogao je to jednostavno da učini, bez javnog objavljivanja, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
07. 06. 2026. u 13:37
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)