PAKAO NA NEBU IZNAD HERSONA: Odjeknule tri eksplozije, pa je S-300 zaparao nebo

Танјуг

03. 06. 2022. u 22:28

Na periferiji Harsona na jugu Ukrajine danas je dejstvovao ruski PVO sistem S-300, saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane.

ПАКАО НА НЕБУ ИЗНАД ХЕРСОНА: Одјекнуле три експлозије, па је С-300 запарао небо

Foto: Ministarstvo odbrane Ruske Federacije/Jutjub/Florin Mocanu

Prethodno su ruski mediji javili da su se u predgrađu tog grada čule tri eksplozije.

Ranije su ukrajinske snage nekoliko puta pokušao da probiju odbranu i uđu na teritoriju Hersonske oblasti, ali su, prema rečima zamenika načelnika vojno-civilne administracije regiona Kirila Stremousova, ti pokušaji bili neuspešni, prenosi RIA Novosti.

Hersonska oblast i Azovski deo Zaporoške oblasti na jugu Ukrajine su pod kontrolom ruskih snaga.

Stremousov je ranije rekao da Hersonska oblast ne planira da bude posebna nezavisna republika, i da je cilj da postane ruski region.

- Ne planiramo da budemo posebna nezavisna republika. Naš glavni zadatak je da budemo subjekt u okviru Ruske Federacije - rekao je za RIA Novosti Stremousov.

Naveo je da Hersonska oblast, koja se nalazi na jugu Ukrajine, neće žuriti sa referendumom o samoopredeljenju.

- S obzirom na to da rezultate referenduma ionako neće priznati zapadne zemlje, održati ga sada je gubljenje vremena. Zato nismo ni razmišljali o održavanju referenduma - naveo je Stremousov.

BONUS VIDEO: S-300 U AKCIJI - Ministarstvo odbrane Rusije objavilo snimak dejstva protivavionskog sistema

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

DR NOVOSTI: Zašto je transplantacija obrva toliko popularna među ženskom populacijom?