UKRAJINSKI PODACI O GUBICIMA: Iz stroja izbačeno 45.000 vojnika i oficira, samo danas 284, uništeno 10 oklopnjaka
Oružane snage Ukrajine su tokom dana izgubile 284 ubijene, ranjene i zarobljene osobe. Ukupni gubici poginulih, ranjenih i zarobljenih u Oružanim snagama Ukrajine, NSU i Državnoj graničnoj službi su preko 45 hiljada ljudi.
Ukrajinski vojna pešadija u Marijupolju, Foto printskrin
Prema internom izveštaju Generalštaba Oružanih snaga Ukrajine, 4 tenka, 6 oklopnih vozila, 9 poljskih artiljerijskih topova i minobacača, 4 sistema PVO dugog i srednjeg dometa, 2 sistema PVO kratkog dometa , izgubljeno je 21 vozilo i specijalna oprema i 22 bespilotne letelice.
Rusija je 24. februara započela vojnu operaciju u Ukrajini. Predsednik Vladimir Putin nazvao je njen cilj „zaštitom ljudi koji su već osam godina bili izloženi maltretiranju i genocidu od strane režima u Kijevu“.
Za to je, prema njegovim rečima, planirano da se izvrši „demilitarizacija i denacifikacija Ukrajine“, da se privedu pravdi svi ratni zločinci odgovorni za „krvave zločine nad civilima“ u Donbasu.
BONUS VIDEO - RUSKI "ALIGATOR" I "KROKODIL" U AKCIJI: U brišućem letu jure ka ukrajinskim položajima
Preporučujemo
UDAR ĆE BITI MUNjEVIT! Putin upozorio da se niko ne meša u situaciju u Ukrajini
27. 04. 2022. u 15:44 >> 16:00
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Šta je zapravo reaktor Dimona, najstrože čuvani izraelski objekat - gde svega ima, a Izraelci sve strogo kriju? (FOTO)
U balističkom raketnom napadu na Dimonu, grad na jugu Izraela, povređeno je 47 ljudi, koji su zaposleni u bolnici. Većina povreda je uzrokovana šrapnelima, prema izraelskoj službi za hitne slučajeve Magen David Adom. Dimona se nalazi oko 13 kilometara od nuklearnog istraživačkog centra Negev.
21. 03. 2026. u 21:44 >> 22:08
Komentari (0)