ERDOGAN O PREGOVORIMA: Rusija i Ukrajina se slažu u tehničkim pitanjima, ali ne oko teritorija
TURSKI predsednik Redžep Tajip Erdogan je danas izjavio da se Kijev i Moskva slažu u vezi s tehničkim pitanjima na mirovnim pregovorima, ali je dodao da su dve strane i dalje podeljene kad je reč o teritorijalnim pitanjima kao što je Krim.
Foto: EPA
Obraćajući se novinarima u Briselu nakon samita NATO Erdogan je kazao da rezolucije koje usvaja Alijansa ne bi trebalo shvatati kao pretnju Rusiji ili bilo kojoj trećoj zemlji, već da ih treba videti kao sredstvo odvraćanja, prenosi Rojters.
NATO članica Turska deli pomorsku granicu sa Ukrajinom i Rusijom u Crnom moru, ima dobre odnose sa obe zemlje i ponudila se da posreduje u konfliktu, podseća agencija. Erdogan je kazao da je glavni cilj Turske u okviru napora posredovanja da dovede ukrajinskog i ruskog predsednika na razgovore.
BONUS VIDEO: NEĆEMO ZABORAVITI, NEĆEMO OPROSTITI: Poruka na ambasadi SAD-a u Moskvi
Preporučujemo
OPOMENA IZ ANKARE: Čavušoglu - Lideri NATO da se fokusiraju na primirje u Ukrajini
22. 03. 2022. u 20:38
UKRAJINSKE MINE DOPLUTALE DO DARDANELA? Ugrožen pomorski saobraćaj u Crnom moru
22. 03. 2022. u 19:24
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
OTAC LjUBA RANKOVIĆ TUGUJE: Sin mu preminuo u 41. godini - "Na spomeniku mu piše..."
NEMA većeg iskušenja, niti većeg bola nego nadživeti svoje dete. I ne postoji čovek, bio on vernik ili ateista, koji se u tako strašnom trenutku neće zapitati zašto je Bog to dozvolio.
11. 04. 2026. u 11:40
Komentari (0)