GRAĐEVINSKA industrija u Nemačkoj već sada oseća ozbiljne posledice sankcija koje se ogledaju u nestašici neophodnih materijala, a građevinci će morati da odluče od kojih projekata će odustati.
Povezane vesti
MERC OTKRIO: Nemačka neće slati vojnike u Ukrajinu, ali će učestvovati u primirju
NEMAČKI kancelar Fridrih Merc izjavio je da će Nemačka učestvovati u nadzoru prekida vatre u Ukrajini, ali da nemačke trupe neće biti deo mirovnih snaga u toj zemlji.
08. 01. 2026. u 20:02
ODUSTALI OD RUSKIH ENERGENATA, STIGLA IH KRIZA: Merc priznao da je nemačka privreda u problemu
EKONOMSKA situacija u Nemačkoj izaziva zabrinutost, priznao je nemački kancelar Fridrih Merc.
08. 01. 2026. u 18:22
RUSKA LUKA U PLAMENU: Ogroman napad Ukrajinaca (VIDEO)
DVA rezervoara za skladištenje nafte zapalila su se u ruskoj luci Temrjuk u Krasnodarskom kraju nakon ukrajinskog napada dronom, saopštio je danas regionalni štab za vanredne situacije.
25. 12. 2025. u 08:19
TO BI BILA FATALNA GREŠKA AMERIKE Pistorijus: Ruski napad na NATO nerealan; Strategija SAD – dokument o razvodu s Evropom
MINISTAR odbrane Nemačke Boris Pistorijus odbacio je scenario potencijalnog napada Rusije na zemlje NATO-a, koji pojedini zvaničnici i političari u zapadnoevropskim državama neosnovano predstavljaju kao realističan i koji je više puta demantovan u Rusiji. Istovremeno, on je dao svoje viđenje o novoj strategiji nacionalne bezbednosti SAD.
22. 12. 2025. u 22:11
NAUČITE ISTORIJU, GOSPODINE KANCELARE! DŽefri Saks upozorava Merca: Bez diplomatije Evropa ide ka novoj katastrofi
AMERIČKI ekonomista Džefri Saks je u otvorenom pismu nemačkom kancelaru Fridrihu Mercu pozvao da „nauči istoriju“ i da se osloni na diplomatiju u rešavanju sukoba u Ukrajini. Tekst pisma objavio je list Berliner Zeitung.
17. 12. 2025. u 21:11
Najnovije iz rubrike
TRAMP ZAPRETIO KAO NIKAD PRE: Uradićemo nešto na Grenlandu, sviđalo im se to ili ne
Sjedinjene Američke Države moraju da poseduju Grenland kako bi sprečile Rusiju ili Kinu da ga okupiraju u budućnosti, rekao je američki predsednik Donald Tramp i dodao da će "uraditi nešto na Grenlandu, sviđalo im se to ili ne".
10. 01. 2026. u 07:11
POVRATAK AMERIČKOG KOLONIJALIZMA Šta pokazuje ntervencija u Venecueli: Zapadna hemisvera će služiti nacionalnom interesu Vašingtona
VOJNA intervencija Vašingtona u Venecueli i uklanjanje sa vlasti predsednika Nikolasa Madura otvorili su pandorinu kutiju.
10. 01. 2026. u 07:00
MODUS OPERANDI AMERIČKIH SNAGA - "Prvo pucaj, pitaj kasnije": Ubistvo žene u Mineapolisu otvorilo nove-stare rane u SAD u izbornoj godini
U JUTARNjIM časovima 7. januara u Mieapolisu ubijena je Rene Nikol Gud (37). Samohranu majku troje dece ubio je federalni policajac, pripadnik ICE (Immigration and Customs Enforcement), službe čiji zadat je da lovi ilegalne imigrante po SAD.
10. 01. 2026. u 07:00
FRANCUSKA PRETI IZLASKOM IZ NATO-a: Glasanje u parlamentu, bes prema Trampu zbog Venecuele, Izraela i Grenlanda
FRANCUSKA je zapalila političku fitilj-bombu u samim temeljima NATO-a, u trenutku kada se globalne tenzije ubrzano prelivaju sa periferije na samu strukturu zapadnog bezbednosnog sistema.
10. 01. 2026. u 06:30
SPREMNI ZA UDAR NA KINU Baza na ostrvu Magešima: Nova glavobolja za Peking (MAPA)
NA malom japanskom ostrvu Magešima, 900 kilometara od Šangaja, u toku je izgradnja vojne baze. Ona bi mogla postati ključni element u budućoj odbrambenoj strategiji Japana i Sjedinjenih Država.
10. 01. 2026. u 00:55
itekako
19.03.2022. 02:33
Obzirom na planiranu depopulaciju najbolje je obustaviti sve osim sabirnih centara.
Mrki
19.03.2022. 19:12
E sto vam ameri zabiberise?