ĆERKA MISTER BINA: Težak blam britanske ministarke odbrane u Moskvi, sad joj se smeju i u Moskvi i u Londonu
BRITANSKA ministarka spoljnih poslova Liz Trus pokazala je u Moskvi osnovno nepoznavanje geografije, a ruski mediji navode da je time pokazala zašto je u Britaniji dobila nadimak "ćerka mister Bina".
Foto AP
Britanska ministarka spoljnih poslova Liz Trus rekla je da London nikada neće priznati Voronješku i Rostovsku oblast kao deo Rusije. Ta primedba, koja pokazuje neznanje šefa britanskog Forin ofisa, bila je odgovor na pitanje ruskog ministra spoljnih poslova Sergeja Lavrova.
Kako navodi ruski list Komersant, Lavrov je kao odgovor na zahtev Liz Trus „da povuče ruske trupe sa granice sa Ukrajinom“ skrenuo pažnju koleginici na činjenicu da se ruska vojska nalazi na teritoriji Rusije, i upitao da li britanska strana priznaje ruski suverenitet nad Rostovskom i Voronješkom oblasti?
„Velika Britanija nikada neće priznati ruski suverenitet nad ovim regionima“, odgovorila je Lavrovu Liz Tras. Prema pisanju medija, nakon toga je morala da se umeša i ambasadorka Velike Britanije u Ruskoj Federaciji Debora Bonert, koja je Tras objasnila da je reč o regionima koji se nalaze u okviru Rusije.
Ruski diplomata je nakon razgovora rekao da je razočaran „razgovorom gluvih i nemih“.
Ruski mediji navode da je šefica Forin ofisa Liz Trus više puta opravdala nadimak „ćerka mister Bina“, i podsećaju na njenu izjavu da će "Britanija pomoći svojim baltičkim saveznicima na Crnom moru" ili na tvrdnju da je Ukrajina preživela invazije „od Mongola do Tatara“.
BONUS VIDEO:
KRIZA KOJA BRINE CEO SVET: Da li će narasle tenzije oko Ukrajine eksplodirati u rat?
Preporučujemo
HAMAS PORED SVE MUKE SVOG NARODA JAVNO UBIJAO PALESTINCE: Izveštaj UN će vas šokirati
09. 06. 2026. u 23:03
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NAŠE KOMŠIJE OKRENULE LEĐA UKRAJINI: Veliki šamar za Zelenskog
BUGARSKI ministar odbrane, Dimitar Stojanov, izjavio je danas da ta zemlja neće više da šalje oružje Ukrajini.
09. 06. 2026. u 15:10
HRVATSKA SE OPASNO NAORUŽAVA: Stiže francusko oružje, Zagreb modernizuje i nemačke haubice
HRVATSKA će, osim nabavke 18 novih samohodnih haubica "cezar" od Francuske, modernizovati i 14 postojećih nemačkih "pancir" haubica koje je kupila 2014. godine, proizlazi iz zajedničke izjave o pojačanoj saradnji nemačke i hrvatske vlade.
09. 06. 2026. u 12:21
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (1)