PREMIJER KAZAHSTANA: Istraga protiv kartela zbog povećanja cena gasa
PREMIJER Kazahstana Askar Mamin naložio je formiranje vladine komisije za rešavanje situacije u republičkom regionu Mangistau, gde su protesti zbog poskupljenja tečnog gasa.
Foto AP
-Agencija za zaštitu i razvoj konkurencije u odnosu na vlasnike benzinskih pumpi pokrenula je istragu o cenovnom dosluhu. U ovom trenutku, vlasnici benzinskih pumpi u regionu Mangistau, u okviru društvene odgovornosti poslovanja, doneli su proaktivnu odluku da smanje cenu gasa sa 120 na 85-90 tenge po litru, navodi se u saopštenju na sajtu, predsednika Vlade Republike kaže.
U gradovima Žanaozen i Aktau, Mangistauska oblast u zapadnom Kazahstanu, održavaju se protesti zbog povećanja cena tečnog gasa, koje su od 1. januara porasle sa 60 na 120 tenge po litru.
Predsednik Kazahstana Kasim-Žomart Tokajev naložio je vladi „da hitno razmotri situaciju u Žanaozenu, uzimajući u obzir ekonomsku izvodljivost, u pravnom polju“.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
ZA JOŠ BRŽI INTERNET: Britanska kompanije lansirala 36 satelita iz Bajkonura (VIDEO)
27. 12. 2021. u 23:06
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (0)