BUSTER DOZA POSLE ČETIRI MESECA: Nove odluke o vakcinaciji u Francuskoj

02. 01. 2022. u 19:26

VREME za primanje treće doze vakcine protiv kovida-19 od 15. februara u Francuskoj biće skraćeno na najviše četiri meseca umesto dosadašnjih sedam, najavio je francuski ministar zdravstva Olivije Veran.

БУСТЕР ДОЗА ПОСЛЕ ЧЕТИРИ МЕСЕЦА: Нове одлуке о вакцинацији у Француској

Foto. Z. Rašić

Trenutno je u Francuskoj na snazi propis da od 15. januara kovid-propusnice prestaju da važe po isteku sedam meseci ako osoba ne primi buster dozu, prenose francuski mediji.

- Od 15. februara moraće da prođu četiri, a ne kao do sada sedam meseci, nakon druge doze kako bi osoba bila potpuno vakcinisana - istaknuo je Veran za nedeljnik "Žurnal de Dimanš".

On je podsetio je da "preležani kovid-19 vredi kao i doza vakcine", što znači da osoba koja je primila dve doze ali ne i buster, a nedavno je preležala kovid-19, ispunjava propisane uslove.

BONUS VIDEO - EKSKLUZIVNO! NOVOGODIŠNjI INTERVJU PREDSEDNIKA VUČIĆA ZA "NOVOSTI"

 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio

TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio

PREMIJER Mađarske Viktor Orban objavio je na društvenoj mreži Iks pismo koje je dobio od Donalda Trampa, u kojem predsednik Sjedinjenih Američkih Država ističe da su odnosi SAD i Mađarske jači nego ikada i da se zasnivaju na zajedničkim vrednostima.

09. 01. 2026. u 10:22

VODITELJKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice

VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice

BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.

09. 01. 2026. u 08:42

Komentari (0)

Stručnost, poverenje i humani pristup pacijentima je stub zdravstva