KRVOPROLIĆE U VITLEJEMU: Palestinac ustreljen i uhapšen, izbili neredi
IZRAELSKE snage bezbednosti večeras su iz vatrenog oružja ranile i uhapsile jednog Palestinca tokom racije u kući u Vitlejemu, izvestili su palestinski mediji.
B. Subašić
Palestinac je i ranije hapšen, a ne zna se u kakvom je stanju, preneo je "Džeruzalem post".
Prema pisanju "Al-Majadin", medija koji je, kako navodi "Džeruzalem post", naklonjen Hezbolahu, hapšenje je usledilo nakon što su izraelske bezbednosne snage u subotu uveče otkrile jedan broj Palestinskih islamskih džihad operativaca (PIJ) u Vitlejemu.
Tokom hapšenja došlo je do sukoba između Palestinaca i izraelskih snaga, a mladi Palestinci su bacali kamenje na vozila izraelskih bezbednosnih snaga.
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Šta je zapravo reaktor Dimona, najstrože čuvani izraelski objekat - gde svega ima, a Izraelci sve strogo kriju? (FOTO)
U balističkom raketnom napadu na Dimonu, grad na jugu Izraela, povređeno je 47 ljudi, koji su zaposleni u bolnici. Većina povreda je uzrokovana šrapnelima, prema izraelskoj službi za hitne slučajeve Magen David Adom. Dimona se nalazi oko 13 kilometara od nuklearnog istraživačkog centra Negev.
21. 03. 2026. u 21:44 >> 22:08
Komentari (0)