NOVI SOJ KORONE STIGAO U EVROPU: Prvi slučaj zabeležen u Belgiji

Новости онлајн

26. 11. 2021. u 14:34

NOVI soj korona virusa detektovan u Africi, a koji je označen kao "najgora varijanta kovida do sada", otkriven je u Belgiji, piše belgijski "Le Soar".

НОВИ СОЈ КОРОНЕ СТИГАО У ЕВРОПУ: Први случај забележен у Белгији

Foto: Tanjug/AP

- Ranije danas Belgija je analizirala dva uzorka kovida 19 kako bi ustanovila da li se radi o novom soju virusa korona koji je otkriven u Južnoafričkoj Republici - saopštio je vodeći lokalni virusolog Mark van Ranst, piše "Blic".

- Trenutno analiziramo dva sumnjiva uzorka - napisao je Van Ranst na "Tviteru".

Van Ranstova laboratorija blisko sarađuje sa belgijskim državnim organom za javno zdravstvo "Sijensano", podseća Rojters.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (1)

Kada je keš/refinansirajući kredit najbolja opcija za vas i kakve opcije nude banke u Srbiji?