IZAŠLI ŽIVI IZ AUTOBUSA SMRTI: Objavljen spisak preživelih u tragediji u Bugarskoj
KAKO prenose albanski mediji, devojka S. B. (27) sa Kosova i Metohije je jedna od poginulih u nesreći u Bugarskoj.
Foto: Profimedia
Na vesti o smrti mlade devojke reagovao je i gradonačelnik tog mesta.
- Tragedija, tuga, bol i suze! Ozbiljne vesti o nesrećnoj smrti u Bugarskoj 46 mladih Albanaca iz Severne Makedonije. U ovim teškim trenucima tuge i bola, izražavam iskreno saučešće porodicama onih koji su izgubili živote u tragičnoj nesreći u Bugarskoj i molim Boga da ima strpljenja sa mojom porodicom i da izleči povređene - napisao je on.
U međuvremenu, ministarstvo spoljnih poslova Severne Makedonije dobilo je zvaničnu potvrdu nadležnih institucija Bugarske o identitetu sedam preživelih putnika.
- Delimo spisak povređenih putnika, koji su dobrog zdravlja i trenutno su hospitalizovani u državnoj bolnici "Pirogov“ u Sofiji: Ebip Pajazitovski (24.09.1972), državljanin Severne Makedonije, Kula Jašarovska (16.06.1972), državljanka Severne Makedonije, Zulejha Jašarovska (12.05.2005), državljanka Severne Makedonije, Minir Jašarovski (06.01.1971), državljanin Severne Makedonije, Medina Ljutvij (21.05.1996), državljanka Severne Makedonije, Ljuljzim Sulejmani (04.05.1995), državljanin Srbije i Orhan Aliti (12.04.1976), državljanin Belgije - napisao je makedonski ministar inostranih poslova Bujar Osmani.
Svi su u dobrom zdravstevnom stanju.
Podsetimo, u saobraćajnoj nesreći na autoputu Sofija-Blagojevgrad, blizu sela Bosnek, noćas u 3:00 sata, zapalio se autobus sa severnomakedonskim registarskim tablicama, koji se vraćao iz Istanbula.
U toj nesreći poginulo je 46 putnika, a sedam povređeno.
BONUS VIDEO: Eksplozija kod Leštana u fabrici EDePro
Preporučujemo
MISTERIJA U TRAGEDIJI: Na jedno važno pitanje o nesreći u Bugarskoj još nemamo odgovor
23. 11. 2021. u 17:42
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NESTAO PRE 20 GODINA, PRONAĐEN MRTAV U ŠIBLjU: Telo identifikovano po zubima, MISTERIJA i dalje nije rešena
Rasel Skozi, IT stručnjak iz Velsa koji je nestao 2002. godine, pronađen je mrtav posle više od 20 godina u gustom šiblju nedaleko od Svonsija. Njegovi posmrtni ostaci identifikovani su pomoću stomatoloških kartona, ali...
24. 07. 2026. u 16:35 >> 17:07
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
Srbin autom "pregazio" Dunav i stigao do Hrvatske "ilegalno" - kad moćna reka presuši (FOTO)
POSEBNU pažnju privukao je vozač automobila sa srpskim registarskim oznakama, koji je preko gotovo isušenog dela korita stigao do Vukovarske ade.
24. 07. 2026. u 20:35 >> 20:36
Komentari (0)