APOKALIPTIČNE SCENE U KALIFORNIJI: Vatrogasci su nemoćni, gore gradovi, izmereno 56 stepeni (VIDEO+FOTO)
POŽARI se šire zapadom SAD, koji je zahvaćen toplotnim talasom sa rekordnim temperaturama u pojedinim oblastima.
Foto Tanjug/AP
U Kaliforniji je, prema navodima lokalnih vlasti, u požarima uništeno oko 20 kuća, objavio je En-Bi-Si.
Vatrogasci koji se bore sa požarom kažu da je vazduh toliko suv da voda koja se ispušta iz aviona ispari pre nego što dotakne zemlju.
Vlasti su naložile evakuaciju stanovništva iz pogođenih mesta, a vatrogasci pokušavaju da ugase požar pod ekstremno teškim uslovima.
U subotu, dvojica vatrogasaca u Arizoni su poginula kada im se avion srušio dok su pokušavali da ugase požar.
U Las Vegasu je tog dana izjednačen temperaturni rekord od 47,2 stepena.
Vreli toplotni talas treći dan zaredom se približava rekordima, pa je u nedelju u pustinjskoj Dolini smrti u Kaliforniji zabeleženo 54 stepena, što je bilo jedno od najtoplijih mesta na planeti, dodaje Rojters.
Termometar ispred Furnas Krik centra je pokazao 56,6 stepeni u nedelju oko 16.00 po lokalnom vremenu, dok je Nacionalna meteorološka služba SAD izmerila 54,4 stepena u subotu, preneo je Tanjug.
rs.sputniknews.com
Preporučujemo
ŠUMSKI POŽAR KOD ČAJETINE: Vatrena stihija izbila na dva mesta, gust dim se širi selom
25. 06. 2021. u 18:25
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)