PODIGLI 20.000 REZERVISTA: Predsednik Tadžikistana objavio mobilizaciju, Talibani kontrolišu 70 odsto granice
PREDSEDNIK Tadžikistana Emomali Rahmon objavio je mobilizaciju 20.000 rezervnih vojnika radi jačanja tadžikistansko-avganistanske granice.
Foto: Printscreen/Jutjub/CNN
Na sednice Saveta bezbednosti zemlje razmotreno je pitanje osiguranja bezbednosti u pograničnim delovima Tadžikistana, uzimajući u obzir političku situaciju u Avganistanu.
Predsednik Rahman je naložio da se posebna pažnja posveti sprečavanju osiguranju mira na granici, između ostalog, sprečavanju transnacionalnog kriminala, terorizma, i šverca narkoticima.
Foto Tanjug/AP
Talibani su poslednjih dana zauzeli veliku teritoriju Avganistana i sada kontrolišu 70 odsto granice sa Tadžikistanom. Između ostalog, grad Pandžvaj u području Kandahara. Tokom tih borbi više od 1000 pripadnika policije i vojske Avganistana je pobeglo u Tadžikistan dok je na desetine zarobljeno.
Ranije je predsednik Rusije Vladimir Putin obećao pomoć tadžikistanskom predsedniku Emomaliju Rahmanu, kako u bilateralnom planu, tako i u okviru ODKB.
rs.sputniknews.com
Preporučujemo
BEŽANjE OD TALIBANA: Više od hiljadu avganistanskih vojnika povuklo se u Tadžikistan
05. 07. 2021. u 10:36
SITUACIJA NA GRANICI JE KRITIČNA: Oglasio se Putin, spreman je da pošalje vojsku
05. 07. 2021. u 16:26
TALIBANI NAPREDUJU: Amerikanci se povlače, Avganistan pred haosom (VIDEO)
04. 07. 2021. u 20:11
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)