KOJA JE SUDBINA SEVERNOG TOKA 2? Zaharova ocenila - "Ovo je udarac za SAD, ali nemaju šta da ponude Evropi!"
SJEDINjENE Američke Države novim izjavama o sankcijama protiv gasovoda „Severni tok 2“ ne mogu sakriti svoju nekonkurentnost na tržištu, izjavila je portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije, reagujući na vesti da SAD pripremaju novi sankcioni paket Rusiji-
Foto: Tanjug
- Ponovo sankcije, ponovo hemijsko oružje, ponovo Navaljni, ponovo pseudo-trovanje i tako dalje. To je to, tu se ne radi ni o čemu drugom. Prikrivaju svoju nekonkurentnost na tržištu. Oni ne mogu da predlože evropskim operaterima, evropskim državama, evropskim kompanijama nešto povoljnije - objasnila je Zaharova.
Kako kaže, „za njih je to udarac, ne samo gubitak komercijalne koristi“.
- Oni su se proglasili za lidere sveta, oni govore Evropi kako da živi u svim pravcima. A kada je reč o pitanju koje je najvažnije za evropske države – energetskoj politici – tu nemaju šta da predlože - konstatovala je portparolka, govoreći za televiziju „Rusija 1“.
Prema njenim rečima, SAD moraju stalno da zatrpavaju informacioni prostor pričom o sankcijama povezanim sa hemijskim oružjem i slučajem Navaljni.
Rusko-američki odnosi ne svode se samo na sankcije, dodala je ona.
- Bilateralni odnosi ne svode se isključivo na sankcije, oni se svode na interese ljudi - rekla je portparolka MIP i dodala da je ruski ambasador u Americi Anatolij Anatonov, koji se juče vratio u Vašington, počeo da obavlja svoju dužnost.
Ranije je savetnik američkog predsednika za nacionalnu bezbednost Džejk Salivan izjavio da SAD pripremaju „novi paket sankcija“ zbog situacije sa blogerom Aleksejom Navaljnim. Pored toga, prema njegovim rečima, SAD će nastaviti da uvode sankcije protiv ruskih kompanija koje grade „Severni tok 2“.
(Sputnjik)
Preporučujemo
PUTIN O SANKCIJAMA "SEVERNOM TOKU 2": To je besmisleno - praktično smo ga završili!
10. 06. 2021. u 08:32
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)