JEZIVA PRETNJA RUSIMA IZ UKRAJINE: Donbas je poput tumora, treba ga odstraniti
ŠEF kijevske delegacije u Trilateralnoj kontakt grupi za rešavanje sukoba u Donbasu Leonid Kravčuk uporedio je Donbas sa tumorom koji treba odstraniti.
Foto: Depositphotos/Printscreen
On je citirao pisca Olesa Gončara koji je smatrao da Ukrajina treba da ukloni taj region kao maligni tumor kako bi se „razvijala kao nezavisna država“.
- Mislio sam da tada nije bilo rata. A taj čovek je, kao što i priliči talentovanim, genijalnim ljudima, još tada shvatio da će biti problema sa Donbasom - rekao je Kravčuk u intervjuu za „Peti kanal“.
Prema rečima bivšeg predsednika Ukrajine, da su vlasti ranije znale za te „probleme“, izgradile bi drugačiju politiku prema Donbasu.
Međutim, šef delegacije je istakao da su Ukrajini potrebni stanovnici Donbasa. Kako bi se Donjecka i Luganska Narodna Republika integrisali, neophodno je stvoriti na tim teritorijama slobodnu ekonomsku zonu, uložiti u obnovu regiona i promeniti jezičku politiku kako rusko stanovništvo ne bi bilo provocirano, smatra Kravčuk.
Prema njegovim rečima, ako se problem Donbasa izloži na referendumu i Ukrajinci odluče da ga „neko vreme ostave u toj borbi“, to će biti ispravno. Međutim, on smatra da sve zavisi od toga kako će biti formulisano pitanje.
- Ne bi trebalo formulisati pitanje direktno u smislu da li žele te ljude ili ih ne. Nemoguće je tako. Mora biti formulisano tako taktično da ne uvredi one koje želimo da prihvatimo i da ih ne odgurne - zaključio je Kravčuk.
(Sputnjik)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
DOSTIGNUT JE NIVO HLADNOG RATA: Nemačka o aktivnostima ruskih agenata u njihovoj zemlji
06. 06. 2021. u 17:36
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
PUTIN KOMENTARISAO BRAK NAŠE PEVAČICE: "Srpkinja ti je žena? Oni to neće ukrasti! Srbi su pošteni i pristojni - ako si prepisao firmu na nju"
TOKOM razgovora Vladimir Putin ga je upitao ko je njegova supruga.
10. 07. 2026. u 21:56
Komentari (4)