ČEKAJTE SVOJ RED OVDE, NE IDITE U SRBIJU: Direktoru Hrvatskog zavoda za javno zdravlje smeta imunizacija stranaca u našoj zemlji
DIREKTOR Hrvatskog zavoda za javno zdravlje Krunoslav Capak pozvao je građane Hrvatske koji nameravaju da se vakcinišu u Srbiji da pričekaju na svoj red u Hrvatskoj, jer ruska i kineska vakcina nisu testirane na području EU.
Foto: V.Danilov
Savetovao bi, kako kaže, svima da svoj red čekaju u Hrvatskoj, koja će u aprilu dobiti oko 500.000 doza.
Rekao je da 121.000 doza dolazi samo u ovoj sedmici.
- Ubrzaćemo cepljenje druge grupe i nadamo se, ubrzanju vakcinacije i treće grupe, kao i da ćemo do leta prociepiti više od 50 posto stanovnika RH - kazao je Capak na konferenciji za novinare Nacionalnog štaba civilne zaštite.
Upitan da li će se priznati vakcinisanje ruskim i kineskim vakcinama, Capak je rekao da se priprema uredba na evropskom nivou kojom će se priznavati vakcine unutar EU, a, kako je kazao, "sve ostalo je upitno dok se ne donese konačan tekst predloga i obezbede svi tehnički uslovi".
- Mi ćemo vakcinisati sve naše građane. Oni koji su se cepili u trećim zemljama, trebalo bi da imaju potvrdu o tome - rekao je Capak.
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (2)