NAPADNUTO VOZILO MINISTRA NENADA NEŠIĆA U SARAJEVU: Hitno se oglasilo ministarstvo BiH
VOZILO ministra bezbednosti u Savetu ministara BiH Nenada Nešića napadnuto je danas u Sarajevu.
Foto: D. Pozderović
Iz Ministarstva su naveli da je vozilo u kojem je bio Nešić napadnuto od strane nepoznatog vozača koji mu je svojim automobilom presekao put uprkos jasnim upozorenjima i naređenjima ovlašćenih lica, piše ATV.
- Vozač automobila zaletao se prema vozilima u kojima se nalazio ministar Nešić i njegovo obezbeđenje, izlažući sve učesnike u saobraćaju velikom riziku. Nakon što je napadač sprečen u prvom pokušaju, on je iz trake suprotnog smera pokušao da zaustavi vozila ministra Nešića i njegovog obezbeđenja - saopšteno je iz Ministarstva.
Objašnjava se da je, brzom reakcijom službenih lica, Nešić bezbedno ispraćen na svoje radno mesto, dok su pripadnici policije Kantona Sarajevo pristupili legitimisanju osobe koja je izazvala incident.
- Ministarstvo bezbednosti BiH najoštrije osuđuje ovaj incident i očekuje da nadležni organi hitno istraže slučaj i preduzmu sve neophodne mere kako bi se osigurala bezbednost ministra, ali i svih građana. Pozivamo nadležne institucije da temeljno ispitaju okolnosti ovog incidenta i da se počinilac adekvatno sankcioniše u skladu sa zakonom - zaključuje se u saopštenju.
Preporučujemo
TEŠKA SAOBRAĆAJNA NESREĆA U TREBINjU: Povređene 4 osobe, tinejdžer (13) teže
19. 08. 2024. u 17:32
TROČLANA PORODICA SPAŠENA, MEĐU PUTNICIMA I BEBA: Auto sleteo u jezero Jablanica u BiH
19. 08. 2024. u 16:27
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)