KOMŠIĆ PORUČIO ŠMITU: "Neka dobro razmisli o posledicama koje njegove odluke mogu izazvati"
HRVATSKI član Predsedništva BiH Željko Komšić, koji je u to telo izabran glasovima Bošnjaka, rekao je danas da ne zna šta će visoki predstavnik Kristijan Šmit uraditi kada je reč o nametanju izmena Izbornog zakona.
Željko Komšić / Foto Predsedništvo Srbije
- Činjenica je da ima ovlašćenja, ali ga treba uvek pozvati da dobro razmisli o posledicama koje njegove odluke mogu izazvati - rekao je Komšić novinarima u Sarajevu nakon razgovora članova Predsedništva sa predsednikom Turske Redžepom Tajipom Erdoganom.
Rekao je da ne osporava pravo visokog predstavnika da poštuje Dejtonski sporazum, ali da, kao i u svakodnevnom životu, mora se voditi računa o posledicama odluka i potezima koje pravimo.
- Nadam se da će se Šmit držati demokratske tradicije zemlje iz koje dolazi - rekao je Komšić, prenelis u sarajevski mediji.
Dodao je da “sve što je Milorad Dodik rekao, ide u prilog tezi da je Dejtonski mirovni sporazum prevaziđena kategorija i da ga treba menjati”.
- Treba nam drugačiji Ustav - rekao je Komšić.
BONUS VIDEO: Šta je dogovoreno na sastanku parlamentarne većine Crne Gore?
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTO
RUSKI VOJNI STRUČNjAK: Jedan udar "orešnika" i "sarmata" može da uništi čitav NATO u Evropi
KOMBINOVANO lansiranje raketnih sistema „sarmat“ i „orešnik“ sposobno je da neutrališe celu vojnu infrastrukturu Severnoatlantske alijanse u Evropi, rekao je za ruske medije Aleksandar Stepanov, vojni stručnjak Instituta za pravo i nacionalnu bezbednost Ruske predsedničke akademije za nacionalnu ekonomiju i javnu upravu (RANHEGA).
13. 05. 2026. u 12:29
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
"NE MOŽEMO DA POBEDIMO, PREJAKI SU!" Putinov čovek iznenadio izjavom na ruskoj državnoj televiziji
POZNATI ruski reditelj i propagandista Karen Šahnazarov rekao je da Rusija ne može da pobedi Ukrajinu, da je protivnik prejak i da je u interesu Rusije da što pre okonča rat.
11. 05. 2026. u 19:09
Komentari (0)