PORAŽAVAJUĆI PODACI: Prosečan radnik gubi 1,5 radni dan mesečno samo zbog ovoga
Prosečan zaposleni u ovoj godini gubi između 1,3 i 1,5 radnih dana mesečno zbog takozvane digitalne frikcije, odnosno učenja digitalnih sistema i ovladavanjem loše uvedenih AI alata koje u realnom poslu nikada ne upotrebi.
Foto: Profimedia
Blizu 42 odsto kompanija prijavilo je gubitak prihoda jer su im poslovni procesi postali previše komplikovani zbog prevelikog broja "pametnih" alata.
Nekritičko sakupljanje digitalnih sertifikata i obuka postalo je odbrambeni mehanizam koji guši stvarnu produktivnost i donosi hronični stres, saopšteno je iz HR Xcel-a.
Uverenje da je posedovanje digitalnog alata isto što i veština dovelo je do velikih troškova kompanija.
Zaposleni troše radne sate na obuke za AI modele i softvere koji ostaju "mrtvo slovo na papiru".
Rezultat je sakupljanje digitalnih sertifikata, dok suštinski procesi ostaju spori i nepromenjeni.
Prema podacima, 36 odsto zaposlenih u ovoj godini razmišlja o otkazu ne zbog plate već zbog zamora od nefunkcionalne tehnologije i stalnog pritiska da "budu u toku" sa nebitnim trendovima.
(Tanjug)
Preporučujemo
BORBA PENTAGONA PROTIV TEHNOLOŠKE KOMPANIJE: Sud stao na stranu "Antropika"
28. 03. 2026. u 19:43
TRAMP OFORMIO JOŠ JEDAN SAVET: Na čelu Zakerberg, Elison i Huang, evo čime će se baviti
26. 03. 2026. u 16:55
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
OTAC LjUBA RANKOVIĆ TUGUJE: Sin mu preminuo u 41. godini - "Na spomeniku mu piše..."
NEMA većeg iskušenja, niti većeg bola nego nadživeti svoje dete. I ne postoji čovek, bio on vernik ili ateista, koji se u tako strašnom trenutku neće zapitati zašto je Bog to dozvolio.
11. 04. 2026. u 11:40
Komentari (0)