ARHELOLOŠKO OTKRIĆE U TURSKOJ: Pronađena statua stara oko 1.800 godina u provinciji Usak
Arheolozi su otkrili statuu staru oko 1.800 godina u zapadnoj turskoj provinciji Usak, na lokalitetu drevnog grada Blaundos, prenose danas turski mediji.
Foto: Profimedia
Statua, kojoj nedostaju glava i ekstremiteti, otkrivena je tokom iskopavanja na lokaciji stadiona starog 2.000 godina, za koji se veruje da su ga izgradili makedonski vojnici koji su se naselili u toj oblasti za vreme osvajanja Aleksandra Velikog, prenela je Anadolija.
Torzo je prebačen u muzej Usak čiji direktor je izjavio da je reč o figuri muškarca visokoj 87 centimetara, a širokoj 47 centimetara, koja potiče iz perioda Vizantije.
(Tanjug)
Preporučujemo
POGLEDAJTE - TURSKO MINISTARSTVO: Bespilotni čamac napao ruski tanker na Crnom moru (MAPA/VIDEO)
29. 11. 2025. u 12:22 >> 16:53
POSLEDNjE PISMO GAVRILA PRINCIPA: Ovako se oprostio od roditelja (FOTO)
25. 11. 2025. u 13:00
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
MOSKVA OTKRILA UKRAJINSKU ZAMKU: Kijev podlim potezom hteo da onesposobi ruske vojnike - FSB zaplenio pošiljku iz Poljske
UKRAJINSKE specijalne službe su isporučile uloške za cipele sa ugrađenim eksplozivnim napravama jedinicama Oružanih snaga Ruske Federacije, saznao je „Militarny“ od izvora u jednoj od specijalnih službi. Prema rečima izvora, operativci su uspeli da izgrade mrežu za isporuku uz pomoć ruskih dobrovoljaca, a prve isporuke su se dogodile početkom marta. Broj predmeta se navodno meri desetinama hiljada.
26. 03. 2026. u 12:34
Komentari (0)