PREMINULA SRPSKA GLUMICA: Gledali smo je u popularnim serijama "Srećni ljudi" i "Selo gori, a baba se češlja"
GLUMICA Slavica Radulović (57), dugogodišnja članica ansambla Knjaževsko-srpskog teatra u Kragujevcu, preminula je 24. aprila u Novom Sadu, saopštio je taj teatar.
Foto: Printscreen/Instagram
Slavica Radulović rođena je u Kumanu kod Novog Bečeja 1964. godine. Diplomirala je glumu 1987. na Akademiji dramskih umetnosti u Novom Sadu u klasi profesora Petra Banićevića.
Prvi stalni glumački angažman imala je u pozorištu „Marin Držić“ u Dubrovniku, potom u Narodnom pozorištu u Nišu, a od 1990. godine je članica ansambla Knjaževsko-srpskog teatra u Kragujevcu.
Na sceni kragujevačkog teatra odigrala je više od 30 uloga. Debitovala je u predstavi „1968“, a među najznačajnije i najzapaženije ubrajaju se uloge Juce u predstavi „Kir Janja“, Regane u „Kralju Liru“, Lepe Kate u „Ružičnjaku“…
Radulovićeva je i režirala i na scenu kragujevačkog teatra postavila je predstave „Guska na mesecu“ Stevana Pešića i monodramu „Dezmond“ Džona Mortimera.
Za svoj rad višestruko je nagrađivana, između ostalog na Pozorišnim susretima „Joakim Vujić“ a ponela je i godišnju nagradu Knjaževsko-srpskog teatra.
Šira publika će je zapamtiti po ulogama u popularnim domaćim serijama "Srećni ljudi" i "Selo gori, a baba se češlja".
Preporučujemo
ODUVEK SAM ŽELELA ULOGU JOVANKE BROZ: Snežana Savić o ulozi u seriji o Prvoj dami SFRJ
04. 04. 2021. u 19:49
INTERVJU Tamara Aleksić: Kraljica Marija mi je pojačala želju da budem bolji čovek
27. 03. 2021. u 16:22
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)