SARADNJA TRI SRPSKA TEATRA: Zajedničke produkcije predstava, razmena autora, umetnika i stručnjaka
NARODNO pozorište u Beogradu potpisalo je Protokol o dugoročnoj saradnji sa Knjaževsko-srpskim teatrom „Joakim Vujić“ iz Kragujevca i Šabačkim pozorištem, s namerom da sarađuju na istom zadatku: razvoju pozorišnog života i pozorišne umetnosti, ne zanemarujući značaj tradicionalne domaće kulturne baštine.
FOTO: Narodno pozorište u Beogradu
Upravnica Narodnog pozorišta Ivana Vujić Kominac potpisala je Protokol sa direktorom Knjaževsko-srpskog teatra „Joakim Vujić“ iz Kragujevca Mladenom Kneževićem i sa v.d. direktora Šabačkog pozorišta Vladimirom Vasilićem.
FOTO: Narodno pozorište u Beogradu
Protokolom je predviđeno da potpisnici sporazuma prošire i unaprede umetničku saradnju na osnovu zajedničkih interesa sa dubokim uverenjem da će na taj način biti omogućeni najbolji mogući uslovi za pozorišnu i umetničku saradnju.
Potpisnici će u okviru svojih mogućnosti organizovati recipročna gostovanja, nastojati da učestvuju u zajedničkim produkcijama predstava, razmeni autora, umetnika i drugih stručnjaka, kao i u svim drugim oblicima saradnje u pozorištu koji su od interesa za potpisnike sporazuma.
Preporučujemo
ONLAJN "PEPELjUGA": Predstava za najmlađe na Jutjub kanalu pozorišta "Duško Radović"
18. 03. 2021. u 14:19
GOSTUJE „SEDMI DAN“: Kulturni centar Istočno Sarajevo na Sceni „Raša Plaović“
25. 03. 2021. u 15:53
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DRAMA NA NEBU: Ruski avioni izbacili uređaje blizu britanskog nosača aviona, hitno dignuti F-35
VELIKA Britanija presrela je dva ruska aviona nakon što je premestila nosač aviona ka Arktičkom krugu radi podrške misijama NATO.
06. 07. 2026. u 09:38
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)