RETROSPEKTIVNA IZLOŽBA SA SISEVAČKE KOLONIJE: Kulturni centar u Paraćinu najavljuje niz postavki (FOTO)

З. Рашић

12. 02. 2021. u 14:32

PARAĆINSKI Kulturni centar (KC) nedavno je organizovao izložbu radova nastalih na poslednjoj, 45. Likovnoj koloniji «Sisevac», koja je jedna od najstarijih likovnih manifestacija u Srbiji.

РЕТРОСПЕКТИВНА ИЗЛОЖБА СА СИСЕВАЧКЕ КОЛОНИЈЕ: Културни центар у Параћину најављује низ поставки (ФОТО)

Foto: Z.Rašić

Budući da, zbog korone, novih izložbi u prisustvu autora i sa svečanim otvaranjima neće biti, ideja je da se u galerijskom prostoru KC smenjuju retrospektivne postavke radova nastalih tokom 45 godina trajanja Kolonije «Sisevac».

Foto: Z.Rašić

Ova manifestacija koncipirana je tako da umetnici koji učestvuju u radu fondu Kulturnog centra ostave najmanje dva svoja rada, pa je tokom minulih decenija napravljen bogat umetnički fond.

Foto: Z.Rašić

Kako kaže v.d. direktora Kulturnog centra Aljoša Vućković, izbor iz te bogate zaostavštine smenjivaće se u galerijskom prostoru svakih petnaest dana, a prva koja se može pogledati je izbor pejzaža. Poseta galeriji moguća je individualno ili u manjim grupama, uz poštovanje svih mera zaštite od kovida.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

DR NOVOSTI: Zašto je transplantacija obrva toliko popularna među ženskom populacijom?