U PARKU SKULPTURA MSU: Pravda za našu planetu

М.А.К.

01. 10. 2020. u 23:47

U PARKU skulptura, ispred Muzeja savremene umetnosti , 2.oktobra u 17 časova otpočeće jednogodišnji međunarodni projekat "Efekat pregleda", čiji su kustosi i koordinatori Blanka de la Tore (Španija) i Zoran Erić (Srbija, MSUB), a u čiju realizaciju su uz umetnike iz svih delova sveta uključene i muzejske institucije. Sve njih okupila je potreba da se uspostavi ekološka pravda, odnosno zabrinutost za budućnost planete.

У ПАРКУ СКУЛПТУРА МСУ: Правда за нашу планету

MSU

Reč je o svojevrsnoj prethodnici, velike izložbe, koja će pod krov MSUB dovesti radove više od pedeset umetnika, koja će ispred zdanja na Ušću predstaviti skulpture, instalacije, murale, a iz grada Gvatemale, od 18 časova, prenosiće se performans umetnice Regine Hoze Galindo.

Ostali umetnici, zastupljeni u uvertiri "Efekat pregleda" su Anka Benera i Arnold Estefan, Markus Hislajtner, Kinga Kjelžinska, Tomas Kolbengtson, Elena Laveles, Tea Makipa, Meri Metingli, Ana Moreno, Branislav Nikolić, irko nikolić, PSJM, Škart, Mariele Videler, Tanja Vujinović.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

DRŽI IM PREDAVANJE O MOMCIMA: Vujadin zapretio ćerkama - Mirka otkrila detalje iz porodičnog doma