"SANJARI" DOGODINE: Odložen "Oktobarac"
I ZVANIČNO, posle nagoveštaja koji su se poslednjih meseci pojavljivali u medijima, održavanje 58. Oktobarskog salona - Beogradskog bijenala, odloženo je za dogodine.
Foto arhiva
Izložba "Sanjari" , koju su osmislili italijanski kustosi Ilarija Marota i Andrea Baćin, neće biti otvorena 16. oktobra, zbog aktuelne pandemije izazvane virusom korona, već će biti realizovana tokom letnjeg perioda 2021.
Tačni datumi i prostori u kojima će se odvijati će naknadno biti saopšteni. U jučerašnjem saopštenju stoji i da kustosi i organizator manifestacije, Kulturni centar Beograda, veruju da je to trenutno najbolje rešenje, ali i da će "Sanjari" dogodine biti predstavljeni u revidiranom izdanju, sa radovima više od 50 umetnika iz celog sveta.
Preporučujemo
GLUMAC DAO OBEĆANjE: Aleksandar Kojić dobio nagradu za monodramu Radoša Bajića (FOTO)
09. 12. 2025. u 22:10
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)