ROĐENDANSKA "PRINCEZA NA ZRNU GRAŠKA": Pozorištance "Puž" premijerno obeležava 48.rođendan
POZORIŠTANCE "Puž" ove godine duva u čak 48 svećica - a rođendan će proslaviti onako kako najbolje ume: pozorišnom čarolijom za celu porodicu!
foto M.Pantelić
Ovakvom najavom iz teatra za najmlađe pozivaju u nedelju, 13.aprila, publiku na premijeru predstave "Princeza na zrnu graška" - urnebesne komedije za decu i odrasle, po tekstu Branka Milićevića Kockice, u realizaciji Marka Jovičića po režiji Slobodanke Cace Aleksić.
Radnja komada odvija se paralelno u dve zavađene kraljevine: u Rozeidiji i Plaviji. Dok plavi kralj pokušava da nađe princezu za svog sina jedinca uz pomoć magičnog zrna graška, roze kralj želi da poveća svoje kraljevstvo osvajanjem Plavije. Radnju komplikuje tajanstvena devojka Lira. Na kraju se dve radnje spoje u jednu opštu komplikaciju koja se uz pesmu i ljubav razreši poučno i srećno za sve.
Igraju Ljiljana Stjepanović, Nebojša Savić, Mihajlo Jovanović, Milan Prljeta, Mirka Vasiljević, Milica Milša, Teodora Tomašev, Katarina Jovanović, Nemanja Janičić i Nikola Dragašević. Za kraj predstave spremili su i iznenađenje: mali i veliki gledaoci biće zaslađeni rođendanskom bombon-tortom!
Preporučujemo
GLUMAC DAO OBEĆANjE: Aleksandar Kojić dobio nagradu za monodramu Radoša Bajića (FOTO)
09. 12. 2025. u 22:10
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
OVO JE STRAŠNO! Uznemirena Bilja otkrila gde je Aca bio u vreme MASAKRA - pevač mesecima u Australiji
PEVAČICA Biljana Jevtić oglasila se povodom terorističkog napada koji se dogodio u Sidneju. Njen suprug, pevač Aleksandar Aca Ilić, poslednja tri meseca proveo je upravo u tom gradu.
14. 12. 2025. u 19:24
Komentari (0)