KADA PROŠLOST PROGOVORI: Ciklus tribina u Muzeju žrtava genocida
MUZEJ žrtava genocida priređuje još jedan u nizu tribinskih programa iz ciklusa pod nazivom "Susret sa istorijom - kada prošlost progovori", 13. februara u Narodnoj biblioteci Srbije, a dan kasnije u Kulturnom centru Vojvodine "Miloš Crnjanski".
foto promo
Ovim povodom Muzej će ekskluzivno izložiti original spiska dela dece koju je spasila Diana Budisavljević. U nameri da svim zainteresovanima omogući neposredan susret sa prošlošću, Muzej tako nastavlja ciklus tribinskih programa pod zajedničkim nazivom "Susret sa istorijom - kada prošlost progovori.
Kako se navodi, cilj organizovanja tribinskih programa je da se znanja o prošlosti crpe isključivo na osnovu naučnih saznanja, istorijskih i drugih materijalnih izvora, kao i iz svedočanstava učesnika ili savremenika značajnih istorijskih događaja i procesa.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DRAMA NA NEBU: Ruski avioni izbacili uređaje blizu britanskog nosača aviona, hitno dignuti F-35
VELIKA Britanija presrela je dva ruska aviona nakon što je premestila nosač aviona ka Arktičkom krugu radi podrške misijama NATO.
06. 07. 2026. u 09:38
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)