EMIR HADŽIHAFIZBEGOVIĆ SMENJEN SA FUNKCIJE: Odluka donesena posle zahteva Kancelarije za borbu protiv korupcije
GLUMAC Emir Hadžihafizbegović je smenjen s funkcije direktora sarajevskog Kamernog teatra 55.
Foto: Printskrin
Za v. d. direktora ustanove imenovan je Muhamed Hadžović. Trenutno nisu poznati konkretni razlozi zbog kojih je donesena odluka o smeni.
Kancelarija za borbu protiv korupcije Kantona Sarajevo je ranije ove godine tražila njegovu smenu, zbog toga što je član Predsedništva SDA.
Šef Ureda Erduan Kafedžić je izjavio da postoji sumnja da Hadžihafizbegović ne ispunjava jedan od uslova konkursa, a to je da direktor nema stranačku funkciju, pozivajući se na član 5 Zakona o ministarskim, vladinim i drugim imenovanjima Federacije Bosne i Hercegovine.
Hadžihafizbegović tvrdi da je njegova smena "nezakonita" i da ga "smenjuju zbog toga što je član SDA".
Preporučujemo
NOVOGODIŠNjA ČAROLIJA UZ CIRQUE DU SOLEIL: 20 odsto popusta na predstavu „OVO“
26. 12. 2025. u 12:45
TRAMP ŠOKIRAN I OGORČEN ZBOG NAPADA NA PUTINOVU REZIDENCIJU: Detalji razgovora američkog i ruskog predsednika
AMERIČKI predsednik Donald Tramp bio je šokiran i ogorčen pokušajem Kijeva da izvede napad na državnu rezidenciju predsednika Rusije Vladimira Putina, izjavio je pomoćnik predsednika Ruske Federacije Jurij Ušakov.
29. 12. 2025. u 17:38
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
UMRO NAJTEŽI ČOVEK NA SVETU: Sa 600 kilograma ušao u istoriju - borio se da smrša, ali bolest je presudila
DRŽAO je Ginisov rekord za najtežeg čoveka na planeti...
30. 12. 2025. u 18:15
Komentari (1)